جام جهانی فوتبال ساحلی ۲۰۲۴؛

یوز ایرانی در فهرست بلندقامتان جهان

رکورد ۱۷ ساله مسلم مسیگر با پیراهن تیم ملی در جام جهانی

تهران (پانا) - فیفا در آستانه شروع جام جهانی فوتبال ساحلی، آمار‌های جالبی از تیم‌های ملی و بازیکنان منتشر کرده است.

کد مطلب: ۱۴۴۷۷۷۶
لینک کوتاه کپی شد
یوز ایرانی در فهرست بلندقامتان جهان

سایت فیفا، در آستانه شروع جام جهانی فوتبال ساحلی ۲۰۲۴ در امارات، با اعداد و ارقام، آمار‌های جالبی از تیم‌های ملی و بازیکنان منتشر کرده است. در این آمار سن، قد، مربیانی که در یک یا چند جام جهانی مربیگری و حتی بازی کرده اند و حتی بازیکنان با سابقه جام جهانی فوتبال ساحلی هم دیده می‌شود.

آناتولی رپکوی بلاروسی با ۱۹۷ سانتی متر، بلند قدترین بازیکن جام جهانی ۲۰۲۴ امارات است. پس از شماره ده بلاروس، امیرحسین اکبری از ایران، اسلیدر آویلا از کلمبیا و پاپا ندویه از سنگال با ۱۹۵ سانتی متر هستند. محمد لو‌ها با ۱۵۹ سانتی متر کوچکترین بازیکن جام از مصر است.

ماریو نارسیسو با ۷۰ سال سن، مسن‌ترین مربی تاریخ جام جهانی فوتبال ساحلی فیفاست. این مربی ۴۰ سال از همتای کلمبیایی خود سانتیاگو آلزاته بزرگتر است.

برونو تورس ۴۳ ساله مسن‌ترین بازیکن جام جهانی پیش روست. مدافع پرتغالی از ۵ مربی و ۱۶ مربی حاضر در جام جهانی ۲۰۲۴ پیرتر است. هیثم محمد ۴۳ ساله از امارات متحده عربی چند ماه فقط از تورس کوچک‌تر است، دونا ۴۱ ساله از اسپانیا و آنتونیو میجر و وادزیم بوکاچ ۴۰ ساله ساله از بلاروس هستند.

برای اولین بار در ۱۹ سال گذشته، یک جام جهانی فوتبال ساحلی بدون حضور مائو برگزار می‌شود. پس از قهرمانی در موندیالیتو در ماه اکتبر، این دروازه بان جایگاه خود را در تیم برزیل به تله کو داد. البته رکورد ۵۲ بازی مائو در ادوار جام جهانی فوتبال ساحلی در خطر نیست.

اوسینو فایه دروازه بان سنگال و مسلم العرامی مهاجم عمان با ۱۹ سال، تنها جوانان زیر ۲۰ سال حاضر در این رویداد هستند. البته دو نوجوان ۱۵ ساله در جام جهانی فوتبال ساحلی فیفا بازی کرده اند و سابقه بازی دارند. اراسموس ندلوو برای آفریقای جنوبی در سال ۲۰۰۵ و ابوعزیز برای نیجریه چهار سال بعد یعنی جام جهانی ۲۰۰۹،

دونا از اسپانیا و مسلم مسیگر از ایران رکورد جدیدی را برای حضور در جام جهانی فوتبال ساحلی با بیشترین فاصله زمانی به نام خود ثبت خواهند کرد: ۱۷ سال! بلچیور اسطوره پرتغال با ۱۶ در رده دوم قرار دارد. در واقع در فاصله ۱۷ سال، مسلم مسیگر، توانسته هر دوره که ایران به جام جهانی صعود کرده، در ترکیب تیم ملی فوتبال ساحلی ایران باشد که خیلی قابل توجه است.

۱۲ بازیکن حاضر در جام جهانی فوتبال ساحلی امارات ۲۰۲۴، قبلاً جام جهانی فوتبال ساحلی فیفا را برده‌اند. بی مارتینز، لئو مارتینز، جردن سانتوس و برونو تورس به پرتغال در سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۹ کمک کردند تا جام قهرمانی را بالای سر ببرد و روبن بریلهانته، آندره لورنکو در قهرمانی دوم کنار پرتغال بودند. برونو خاویر، کاتارینو، داتینیا، فیلیپه، مائوریسینیو و رودریگو در سال ۲۰۱۷ با برزیل قهرمان جام جهانی شدند. این ۱۲ بازیکن در جام جهانی ۲۰۲۴ امارات، حضور دارند.

هشت مربی از ۱۶ مربی در جام جهانی فوتبال ساحلی، یعنی نیکو از بلاروس، علی نادری از ایران، تروکی تاباتا از ژاپن، فرانسیسکو کاتی از مکزیک، مامادو دیالو از سنگال، کریستین مندز از اسپانیا، توا زاورونی از تاهیتی و فرانسیس سابقه بازی دارند. فاربرف از آمریکا به طرز باورنکردنی هم بازی کرده و هم سرمربی بوده و نیکو در کنار مندز برای اسپانیا و در مقابل دیگر تیم‌ها بازی کرده است.

فرانسیس فاربروف و توا زاورونی رکورد منحصر به فرد هفت جضور در جام جهانی به عنوان بازیکن و مربی را دارند و ظاهرا این روند را می‌خواهند ادامه دهند. آمریکا و تاهیتی، تیم‌هایی هستند که این دو در آنها هم به عنوان بازیکن و هم به عنوان مربی حضور داشته اند.

پنج بازیکن که در جام جهانی ۲۰۲۴ امارات در دبی حضور دارند سابقه انتخاب شدن به عنوان بهترین بازیکن در گالا را دارند. برونو خاویر (۲۰۱۴)، موریسینیو (۲۰۱۷)، جردن سانتوس (۲۰۱۹)، اوزو موریرا (۲۰۲۱) و بی مارتینز (۲۰۲۲) در سال‌هایی که نوشته شده بهترین بازیکن شده اند و گالا را برده اند. بی و رودریگو به همراه نوئل اوت فینالیست‌های گالای امسال هم هستند که البته بازیکن سوییسی، نتوانست به همراه تیمش به جام جهانی امسال راه پیدا کند.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار