کاپیتان تیم ملی در اندیشه تکرار گلزنی به قطری‌ها

جهان بخش: دنبال تحقق آرزوی بزرگ در جام هجدهم هستیم

تهران (پانا) - هافبک تیم ملی فوتبال کشورمان به روایت پیروزی برابر ژاپن در مرحله یک‌چهارم نهایی جام ملت‌ها پرداخت و از بازی با قطر در نیمه‎‌نهایی به عنوان یک بازی سخت یاد کرد.

کد مطلب: ۱۴۴۶۵۷۰
لینک کوتاه کپی شد
کاپیتان تیم ملی در اندیشه تکرار گلزنی به قطری‌ها

علیرضا جهانبخش، هافبک تیم ملی فوتبال در مصاحبه کنفدراسیون فوتبال آسیا درباره بازی با ژاپن، گفت: هر لحظه آن لذت بود، به عنوان نسل فعلی فوتبال، تجربیات زیادی در جام‌جهانی و غیره داشته‌ایم، تا شادی را به مردم هدیه بدهیم اما بازی با ژاپن متفاوت بود و مقابل تیمی قرار گرفتیم که همه آنها را مدعی اول جام می‌دانستند. قبل از مسابقه حس خواستن و قدرت را در چشم بچه‌ها دیدم و به همدیگر منتقل کردیم و این به من، به عنوان کاپیتان تیم، یک اعتماد به نفس داد که می‌توانیم کارهای بزرگ انجام بدهیم.

وی افزود: حتی در ایران هم قبل از بازی خیلی‌ها فکر نمی‌کردند که ما چنین عملکردی داشته باشیم، اما ما نشان دادیم که چقدر حس خواستن در بچه‌ها هست و این سبب شد تا نتیجه بگیریم. هنوز مسیر طولانی داریم. دو بازی دیگر باقی مانده است و بازی با قطر خیلی سخت است. با تمام وجود و حسی که از مردم گرفته‌ایم، مقابل قطر به میدان خواهیم رفت تا یک نتیجه خوب بگیریم.

جهانبخش در ادامه درباره عملکرد تیم ملی در جام ملت‌ها، یادآور شد: تورنمنت را خیلی خوب شروع کردیم و سعی کردیم بازی به بازی بهتر شویم. تنها در بازی با هنگ‌کنگ عملکرد خوبی نداشتم اما در سه بازی دیگر قبل از رویارویی با ژاپن خیلی خوب بازی کردیم. بهترین عملکرد ما در جام ملت‌ها از نظر فردی و گروهی مقابل ژاپن بود. در بازی بعدی با قطر روبرو می‌شویم و بازی خیلی سختی خواهد شد، برای این تیم احترام قائل هستم، آنها مدافع عنوان قهرمانی هستند و بازیکنان خیلی خوبی دارند.

وی تصریح کرد: قطری‌ها در این سال‌ها چه در بخش فنی و چه زیرساختی پیشرفت کرده‌اند. با این حال با توجه به حس و انرژی که از بازی با ژاپن گرفتیم و همچنین حمایت هواداران که بیشتر خواهد شد، با قدرت برابر قطر به میدان خواهیم رفت. با آرزوهای بزرگی به این تورنمنت پا گذاشته‌ایم، امیدوارم به اهداف بزرگمان در پایان برسیم.

بازیکن تیم ملی فوتبال کشورمان درباره برخورد هواداران در طول جام ملت‌ها، اظهار کرد: همیشه انتظارات از فوتبال به عنوان ورزش اول ایران زیاد است. نسل‌های مختلفی فوتبال داشته است، اما از نسل فعلی با توجه به کیفیت فنی و همچنین تجربه‌ای که در این سال‌ها به دست آورده است، انتظارات بالاست و امیدوارم کارهای بزرگی انجام بدهیم و سخت برای آن تلاش کرده‌ایم. در جام‌جهانی انتظار مردم صعود از مرحله گروهی هست، اما در جام ملت‌ها همواره انتظار مردم قهرمانی است.

جهانبخش افزود: در جام ملت‌های قبل تلاش کردیم، با قهرمانی نشان بدهیم که این نسل می‌تواند کارهای بزرگ انجام بدهد و بهترین نسل فوتبال ملی است. متأسفانه اما این اتفاق در دوره گذشته رخ نداد. در حال حاضر در همان وضعیت دوره قبلی هستیم و امیدواریم از تجربه دوره گذشته و همچنین اعتماد به نفسی که به تیم اضافه شده به همراه دعا و انرژی مردم استفاده کنیم و به نتایج خوب ختم شود.

وی درباره تجربه رفتن به فوتبال هلند در سن ۱۹ سالگی، گفت: رفتن به فوتبال هلند یک اتفاق خیلی خوب در مسیر زندگی‌ام بود و اگر برگردم دوباره در همان سن ۱۹ سالگی به هلند می‌روم. زندگی‌ام را به دو بخش قبل و بعد از رفتن به فوتبال هلند تقسیم می‌کنم. در ایران چیزهای زیادی یاد گرفتم، از خانواده تا فوتبال و همچنین اعتقاداتی که با من هست و در هلند هم یاد گرفتم که داشتن یک قلب بزرگ باعث موفقیت می‌شود. در دوران فوتبالی ور زندگی شخصی بالا و پایین زیاد داشته‌ام، اما این به من کمک کرده است که انسان بزرگتری شوم. اگر برگردم همان تصمیم را می‌گیرم و زندگی در هلند و قطر چیزهای زیادی را به من یاد داد.

بازیکن تیم ملی فوتبال کشورمان در پایان بار دیگر درباره بازی با قطر در نیمه‌نهایی، اظهار کرد: احترام زیادی برای تیم قطر قائل هستم، تیم فوق‌العاده خوبی دارند، دو بار به قطر در مقدماتی جام جهانی و بازی دوستانه امسال گل زده‌ام، اما در تیم این ذهنیت وجود دارد که در این شرایط و در بازی نیمه‌نهایی مهم نیست چه کسی گل می‌زند و بردن تیم ارزشمندتر است. قول گل زدن یا پاس گل دادن نمی‌دهم، اما قول می‌دهم با تمام وجود تلاش می‌کنیم که بهترین نتیجه را رقم بزنیم و یک عملکرد خیلی خوب داشته باشیم.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار