جهانبخش: تمام بازی‌ها برای ما حکم فینال دارد

تهران (پانا) - هافبک تیم ملی فوتبال کشورمان با بیان اینکه تمام بازی‌ها در مرحله حذفی برای تیم ملی فوتبال ایران حکم فینال دارد، بر سختی دیدار مقابل تیم فوتبال سوریه تأکید کرد.

کد مطلب: ۱۴۴۴۵۰۳
لینک کوتاه کپی شد
جهانبخش: تمام بازی‌ها برای ما حکم فینال دارد

علیرضا جهانبخش لژیونر تیم ملی فوتبال ایران در نشست خبری پیش از بازی تیم ملی ایران مقابل سوریه در مرحله یک هشتم نهایی جام ملت‌های ۲۰۲۳، اظهار کرد: قبل از همه چیز خیلی خوشحالیم که مرحله گروهی را با شرایط خوب سپری کردیم. ما سه بازی خوب انجام دادیم و به اهداف‌مان رسیدیم. بازی با سوریه قطعاً بازی سختی خواهد بود. ما به تمام تیم‌هایی که مقابل آن‌ها بازی می‌کنیم احترام می‌گذاریم.

وی با بیان اینکه سوریه تیمی کاملاً فیزیکی است، افزود: بازیکنان این تیم در زمین خیلی می‌دوند. آن‌ها تا به اینجای جام ملت‌ها، از شرایط خیلی خوبی برخوردار بودند. ما بازی این تیم را دیدیم و به نظرم تیم قابل احترامی هستند. از طرفی هم ما در زمان چند روزه‌ای که داشتیم از لحاظ تاکتیکی، ذهنی و بدنی سعی کردیم خودمان را برای این بازی آماده کنیم. از الآن تمام بازی‌ها مثل فینال می‌ماندند و جزئیات و لحظه‌ها می‌توانند شرایط را رقم بزنند.

هافبک تهاجمی تیم ملی فوتبال تصریح کرد: در دو سه بازی قبلی در مرحله حذفی دیدید که لحظه‌ها شرایط را تغییر داد و ما این را می‌دانیم که چقدر مهم است در تمام طول بازی تمرکز داشته باشیم. همان‌طور که گفتم، بچه‌ها از نظر روحی و روانی و فیزیکی آماده این بازی هستند. می‌دانیم چقدر برای مردم‌مان این بازی‌ها مهم است، قطعاً همه ما یک هدف داریم و آن هم رسیدن به آرزوی است که در این بازی‌ها داریم. قطعاً برای رسیدن به این آرزو تلاش می‌کنیم. از فردا که اولین بازی فینال ما در مرحله حذفی است، تمام تلاش‌مان را خواهیم کرد تا بهترین عملکرد را داشته باشیم و سعی می‌کنیم سربلند از زمین خارج شویم.

جهانبخش با اشاره به اینکه ایران جزو قدرت‌هایی بوده که ثبات خودش را حفظ کرده است، گفت: برای ما مهم بود که بتوانیم از لحاظ اقتدار و شرایطی که داریم برای هدف‌مان آماده شویم. به نظرم مرحله گروهی و بازی فردا یک تفاوت دارد و در مرحله گروهی کادر فنی بازیکنان را تغییر داد، از نظر اشتباهات فردی و گروهی می‌شد جبران کرد، تا بتوانیم امتیازات لازم را بگیریم، اما در بازی فردا جای اشتباه وجود ندارد و کوچک‌ترین اشتباه می‌تواند شرایطی را رقم بزند که یک تیم از تورنمنت خارج شود.

وی افزود: می‌دانیم که ۳ پیروزی در بازی‌های قبلی انتظارات را بیشتر کرده است، اما بازی فردا مسابقه‌ای متفاوت است و باید در لحظه ۱۰۰ درصد آماده باشیم؛ چه از نظر فردی و چه تیمی، باید چیزی که کادر فنی می‌خواهد را لحظه به لحظه اجرا کنیم و بتوانیم به هدف بزرگی که داریم، برسیم.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار