فوتبال جام ملت‌های آسیا؛

تاریخ‌سازی تاجیکستان در جام ملت‌ها؛ استرالیا هم صعود کرد

تهران (پانا) - تیم فوتبال تاجیکستان با حذف امارات در ضربات پنالتی و خلق شگفتی، راهی مرحله یک چهارم پایانی جام ملت های آسیا شد. پیش از این مسابقه نیز؛ استرالیا با شکست اندونزی صعود خود را به مرحله یک‌چهارم نهایی صعود کرد.

کد مطلب: ۱۴۴۴۱۷۴
لینک کوتاه کپی شد
تاریخ‌سازی تاجیکستان در جام ملت‌ها؛ استرالیا هم صعود کرد

‌در دومین دیدار مرحله یک هشتم پایانی جام ملت‌های آسیا امشب دو تیم‌ امارات و تاجیکستان در ورزشگاه احمد بن علی الریان مقابل هم قرار گرفتند که این مسابقه پس از تساوی یک به یک در ۱۲۰ دقیقه با برتری ۵ به ۳ تاجیکستان در ضربات پنالتی به پایان رسید.

‌در این بازی که با حضور ۳۳۵۸۴ تماشاگر برگزار شد، تاجیک‌ها ابتدا با گل وحدت هنانوف، بازیکن پرسپولیس و مدافع میانی خود در دقیقه ۳۰ یک بر صفر جلو افتادند.

‌تاجیکستان که برای نخستین بار در جام ملت‌های آسیا شرکت می‌کند تا دقیقه ۶+۹۰ از حریفی پیش بود که در در ۲ دوره اخیر به نیمه نهایی مسابقات رسیده و در این دوره نیز پس از دوم شدن در گروه ایران به جمع ۱۶ تیم برتر رسید.

‌در نیمه دوم شاگردان پتر سگرت موقعیت‌های زیادی را روی دروازه حریف ایجاد کردند که البته در زدن گل دوم ناکام ماندند تا اینکه در دقیقه ۶+۹۰ امارات با ضربه سر خلیفه الحمادی به گل تساوی رسید.

‌وقت‌های اضافی نیز با همین تساوی یک بر یک تمام شد تا ضربات پنالتی تعیین کننده تیم پیروز باشد.

‌در ضربات پنالتی برای تاجیکستان آختم نظروف، وحدت هنانوف، احسان پنجشنبه، رستم سویروف و شکوروف گل زدند و برای امارات هم عبدالله ادریس، فابیو لیما و علی صالح گلزنی کردند.

‌کایو برای امارات پنالتی خود را از دست داد تا تاجیکستان با نتیجه ۵ بر ۳ در ضربات پنالتی برنده و راهی یک چهارم شود.

‌یحیی الغسانی و تهنون الزعبی از امارات و نورالدین خمروقلوف از تاجیکستان با کارت زرد یوسوکه آراکی، داور ژاپنی بازی جریمه شدند.

‌تاجیکستان در مرحله یکچهارم پایانی مسابقات به مصاف برنده بازی عراق و اردن می‌رود.

‌صعود استرالیا به مرحله یک چهارم پایانی با برتری مقابل اندونزی

‌در نخستین دیدار مرحله یک هشتم پایانی مسابقات فوتبال جام ملت‌های آسیا امروز دو تیم استرالیا و اندونزی در ورزشگاه جاسم بن حمد دوحه مقابل هم قرار گرفتند.

‌در این بازی استرالیا با گل به خودی الکان باگوت مدافع حریف در دقیقه ۱۲، ضربه سر مارتین بویل در دقیقه ۴۵، شوت کرگ گودوین در دقیقه ۸۹ و ضربه سر هری سوتار در دقیقه ۱+۹۰ به برتری ۴ به صفر مقابل شین تائه یونگ رسید تا پنجمین بار پیاپی از دور نخست حذفی جام ملت‌ها صعود کرده و راهی مرحله یک چهارم پایانی شود.

‌بیشتر ۷۸۶۳ نفر تماشاگر این مسابقه هواداران اندونزی بودند.

‌در این بازی گسین جونز و برونو فورنارولی از استرالیا و اسناوی بهار، ساندی ولش و یوردی آمات از اندونزی، کارت زرد گرفتند.

‌مارتین بویل، هافبک راست و زننده گل دوم استرالیا هم بهترین بازیکن زمین شد.

‌گراهام آرنولددر استرالیا در مرحله بعدی مسابقات به مصاف برنده بازی عربستان با کره‌جنوبی خواهند رفت.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار