در جریان سفر وزیر ورزش و جوانان به ازبکستان:

درخواست اکرموف از ایران برای توسعه ورزش مدارس در ازبکستان

هاشمی: فدراسیون‌ها با تیم‌های ازبکستانی اردوی مشترک برگزار کنند

تهران (پانا) - در جریان سفر وزیر ورزش و جوانان به ازبکستان، "اکرموف"، از هاشمی برای توسعه ورزش مدارس در ازبکستان در خواست کمک کرد.

کد مطلب: ۱۴۴۳۳۱۸
لینک کوتاه کپی شد
درخواست اکرموف از ایران برای توسعه ورزش مدارس در ازبکستان

کیومرث هاشمی، وزیر ورزش و جوانان که برای بازدید از تأسیسات ورزشی شهر المپیک تاشکند در سفری ۱۰ ساعته در ازبکستان حضور پیدا کرد، در دیدار با ادهم اکرموف وزیر ورزش ازبکستان، با تأکید بر زمینه‌های فرهنگی مشترک میان دو کشور، گفت: ایران و ازبکستان ریشه‌های تاریخی و فرهنگی مشترکی دارند که بسیار عمیق است. در ورزش هم پوریای ولی در دو کشور ایران و ازبکستان ریشه دارد.

وزیر ورزش و جوانان با تأکید بر ضرورت همکاری بیشتر میان نهاد‌های ورزشی ایران و ازبکستان، افزود: فدارسیون‌های ورزشی دو کشور، باید زمینه‌های همکاری ایجاد و نسبت به برگزاری اردوی مشترک و مسابقات ورزشی دوستانه اقدام کنند.

هاشمی تصریح کرد: عزم دولت ایران برای برقراری روابط بهتر با دولت ازبکستان، راسخ است و دلیل این موضوع رشد، بسیار قابل توجه روابط دو کشور در دو سال اخیر و ۴ دیدار رییس جمهوران دو کشور است.

در این دیدار ادهم اکرموف ضمن خرسندی از دیدار با وزیر ورزش و جوانان ایران، گفت: کشور شما علی‌رغم تحریم‌های بی‌شمار از رشد و توسعه خوبی در زمینه‌های مختلف از جمله در ورزش برخوردار است و ازبکستان تمایل دارد که در ورزش همکاری‌های دوجانبه مثمر ثمری داشته باشیم.

وی با اشاره به زمینه‌های همکاری، تأکید کرد: می‌دانم شما از خانواده ورزش ایران هستید و از سوابق شما معاونت ورزش آموزش و پرورش است. ورزش مدارس یکی از اصلی‌ترین مسیر‌های توسعه ورزش یک کشور است و تمایل داریم در این زمینه ما را یاری کنید.

وزیر ورزش و جوانان ایران به همراه گروهی از کارشناسان فنی و عمرانی در سفری ۱۰ ساعته برای بررسی پروژه ساخت مجموعه ورزشی توسط یک شرکت چینی به ازبکستان سفر کرده است تا از نزدیک کیفیت فنی و مهندسی ساخت مجموعه ورزشی در دست احداث در تاشکند به منظور برگزاری المپیک جوانان ۲۰۲۵ را بررسی کند.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار