گزارش معاون وزیر ورزش از اجرای طرح دانش‌آموزی دختران آفتاب

تهران (پانا) - معاون وزیر ورزش و جوانان‌‌ ‌گفت‌ طرح ملی دختران آفتاب(دآا) یک کار بین دستگاهی بین وزارت ورزش و جوانان و وزارت آموزش و پرورش است‌ که در مدارس ‌مناطق روستایی و عشایری برگزار شد.

کد مطلب: ۱۴۴۰۰۰۹
لینک کوتاه کپی شد
گزارش معاون وزیر ورزش از اجرای طرح دانش‌آموزی دختران آفتاب

‌به گزارش‌ پایگاه خبری وزاررت ورزش و جوانان، مریم کاظمی‌پور در نشست هم اندیشی طرح ملی دختران آفتاب(دآا) که در دفتر مدیرکل ورزش و جوانان استان برگزار شد، اظهار داشت: کارهای مطالعاتی و تحقیقاتی طرح ملی دختران آفتاب ایران از دو سال پیش شروع شده و در کل کشور این طرح در حال اجرا است.

‌وی افزود: این فعالیت یک کار بین دستگاهی بین وزارت ورزش و جوانان و وزارت آموزش و پرورش است‌، در این رابطه اینگونه فعالیت‌های بین دستگاهی همواره مورد تاکید مقام معظم رهبری بوده است.

معاون توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان بیان کرد: کارهای مطالعاتی و پیش زمینه‌ای این طرح سال ۱۴۰۰ با همکاری دکتر ستاری فرد، معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش انجام شد و در همان سال تفاهم نامه‌ای با توجه به وظایف هر دو دستگاه به امضا رسید.

کاظمی‌پور خاطر‌نشان کرد: در هر استان یک مدرسه به عنوان نقطه کانونی در نظر گرفته شد و خراسان رضوی یکی از اجرا‌کنندگان خوب این طرح بود.

وی ادامه داد: این طرح ویژه دانش‌آموزان متوسطه دوم در مناطق روستایی و عشایری بود که دانش‌آموزان بتوانند علاوه بر برنامه ورزشی، استعدادهای خود را شناسایی کنند و به پایگاه‌های قهرمانی معرفی شوند.

معاون توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان درباره اجرای طرح ملی پایش تندرستی بانوان از منظر آمادگی جسمانی تصریح کرد: این طرح با مطالعات پژوهشی توسط پزشکان مختلف انجام شده و حتی کوچکترین نکات در آن دیده شده است.

کاظمی‌پور اظهار کرد: با توجه به گزارش عملکرد خراسان رضوی مبنی بر مشکل داشتن ۲۵ درصد بانوان از لحاظ ساختار قامتی باید یک طرح پشتیبان برای این موضوع دیده شود.

وی خاطر‌نشان کرد: این مشکلات توسط خانواده‌ها نیز قابل رویت نیست و همه ارگان‌ها باید نسبت به اجرای این طرح اهتمام بیشتری به خرج دهند.

معاون توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان گفت: با توجه به آمارهای منتشرشده نکته قابل توجه آن ساختار قامتی اسکلتی بهتر بانوان روستایی نسبت به بانوان شهری است.

کاظمی‌پور در مورد طرح بانوان توانا گفت: طرح بانوان توانا ویژه زنان بالای ۵۰ سال برای ورزش در آب با همکاری فدراسیون نجات غریق و فدراسیون شنا در حال برنامه‌ریزی برای اجراست.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار