مرحله نهایی پاراگرندپری منچستر برگزار شد؛

کسب چهار سهمیه پاراالمپیک‌ توسط پاراتکواندوکاران ایران‌

تهران (پانا) - مرحله نهایی پاراگرندپری منچستر، دهم آذر با حضور ۷۱ تکواندوکار از ۲۲ کشور به میزبانی انگلستان در سالن «آرنا» شهر منچستر برگزار شد و در پایان تیم ۵ نفره کشورمان توسط عبدالله، حق‌شناس، پوررهنما و بخت چهار طلا و چهار سهمیه حضور در بازی‌های پارالمپیک پاریس را کسب کرد.

کد مطلب: ۱۴۲۸۷۴۶
لینک کوتاه کپی شد
کسب چهار سهمیه پاراالمپیک‌ توسط پاراتکواندوکاران ایران‌

مریم عبدالله‌پور در وزن ۴۷- کیلوگرم دور نخست «ایکینچی» از ترکیه را ۳۲ بر ۱۹ شکست داد. وی در مرحله نیمه نهایی به مصاف «ایساکووا» حریف سنتی خود از ازبکستان رفت و مطابق مسابقات گذشته برابر وی این بار ۲۴ بر ۳ پیروز شد و به فینال رسید. عبدالله‌پور در دیدار نهایی مقابل «آنجلیکا اسپینوزا» نفر اول پارالمپیک توکیو ۲۰۲۰ در نهایت شایستگی با کسب نتیجه ۱۵ بر ۵ به برتری دست یافت و ضمن کسب نشان خوشرنگ طلا، راهی پارالمپیک پاریس شد.

مهدی‌ پوررهنما در وزن ۷۰- کیلوگرم که برای قطعی کردن سهمیه حضور خود در المپیک پاریس به مدال طلای این مسابقات نیاز داشت، با برتری مقابل همه رقبا به هدف خود رسید. وی در اولین مبارزه «شونسوکو» از ژاپن را ۳۲ بر ۲ از پیش روی برداشت. «فاتح چلیک» نماینده ترکیه به دلیل مصدومیت در مبارزه نیمه نهایی حاضر نشد تا پوررهنما راهی دیدار نهایی شود.

نماینده کشورمان در مبارزه برای کسب مدال طلا ۱۷ بر ۱۰ برابر «علیکلوو» از ازبکستان به برتری دست یافت و ضمن به دست آوردن دومین نشان طلای ایران در این رویداد، با کسب امتیازات لازم بلیت پارالمپیک پاریس را برای خود رزرو کرد.

علیرضا بخت در وزن ۸۰- کیلوگرم در اولین مبارزه با «لوئیز مانو» از مکزیک مبارزه کرد و به پیروزی ۲۲ بر ۹ دست یافت و سپس در مرحله نیمه نهایی برابر «توشتومورف» از ازبکستان با نتیجه ۵۶ بر ۴۱ به برتری رسید. بخت در دیدار نهایی «جو جئونگ هون» از کره جنوبی را رو به روی خود دید و برابر این حریف قدرتمند ۲۹ بر ۱۸ پیروز شد و او نیز هم به مدال طلا دست یافت و هم سهمیه پارالمپیک پاریس را به دست آورد.

حامد حق شناس در وزن ۸۰+ کیلوگرم دور نخست را با قرعه استراحت پشت سر گذاشت و در مرحله نیمه نهایی به دیدار «مهمت سامی» از ترکیه رفت و موفق به پیروزی ۲۱ بر ۷ شد. حق‌‍شناس با پیروزی برابر «نایوان میکولیچ» از کرواسی در دیدار نهایی و با نتیجه ۱۷ بر ۲ طلای چهارم ایران را به خود اختصاص داد و سهمیه دیگری برای ایران در پارالمپیک پاریس را به دست آورد.

اما در وزن ۶۳- کیلوگرم که ۸ پاراتکواندوکار حضور داشتند، سعید صادقیان پور دور نخست به مصاف «تورگاتو» از برزیل رفت و با نتیجه نزدیک ۴۷ بر ۴۵ نتیجه را واگذار کرد و از گردونه رقابت‌ها کنار رفت. با این حال با توجه به امتیازات خوب صادقیان‌پور در رنکینگ پارالمپیک، وی نیز به احتمال زیاد جواز حضور در پاریس را به دست خواهد آورد.

هدایت تیم ملی پاراتکواندو در گروه آقایان برعهده پیام خانلرخانی به عنوان سرمربی بود. علی کریمی صابر به عنوان مربی وی را یاری کرد. عاطفه کشاورز سرمربی تیم ملی بانوان در این رقابت‌ها بود. جمشید سهرابی رئیس انجمن پاراتکواندو نیز سرپرستی تیم برعهده داشت.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار