انفجار در خط حمله استقلال؛ ۵ بازیکن در مسیر جدایی

تهران (پانا) - ۵ بازیکن تیم فوتبال استقلال در آستانه جدایی قرار گرفتند.

کد مطلب: ۱۳۷۸۷۳۵
لینک کوتاه کپی شد
انفجار در خط حمله استقلال؛ ۵ بازیکن در مسیر جدایی

استقلال در لیگ بیست و دوم با به ثمر رساندن ۵۲ گل عنوان برترین خط آتش لیگ برتر را به خود اختصاص داد. میانگین ۱.۷۳ گل برای استقلال عدد قابل توجهی است. هرچند که آبی‌ها سابقه به ثمر رساندن گل‌های بیشتری را دربازی‌های لیگ برتر دارند اما در فصلی که گذشت باوجود آنکه نتوانستند جامی به چنگ آورند اما از حیث هجومی بهترین تیم لیگ برتر بودند و بازی‌های هجومی، رو به جلو و بسیار تماشاگرپسندی را به نمایش گذاشتند.

بی تردید اگر استقلال دربازی‌های بزرگ شکست نمی‌خورد و دو دربی ۱۰۰ و ۱۰۱ را به رقیب سنتی‌اش واگذار نمی‌کرد نتیجه این خط آتش پرکار و جذاب را می‌گرفت و با جام قهرمانی با لیگ وداع می‌کرد اما شکست دراین بازی‌ها بهترین خط آتش لیگ را از رسیدن به قهرمانی لیگ برتر محروم کرد.

در موفقیت استقلال مهدی قایدی نقشی انکارناپذیر داشت. قایدی با به ثمر رساندن ۱۲ گل در فصل بیست ودوم بدون شک موفق‌ترین بازیکن استقلال بود و درکنار او نیز محمد محبی با به ثمر رساندن ۸ گل توانست خود را به‌عنوان یکی از مؤثرترین بازیکنان لقب دهد.

گرچه در گل‌های زده استقلال کوین یامگا نیز بسیار مؤثر بود اما این بازیکن در ردیف مهاجمان استقلال به حساب نمی‌آید و اصالتاً بازیکنی است که در خط دفاع و خط میانی بازی می‌کند.

استقلال بابت جدایی یامگا در فصل بعد نگرانی به دل راه نمی‌دهد چون این بازیکن فرانسوی با استقلال قرارداد دارد و عملکردش هم به گونه‌ای بوده که می‌توان هرمربی را که فصل بعد سکان هدایت استقلال را به دست می‌گیرد، خواهان او دید. اما دیگر مهاجمان استقلال یکی بعد از دیگری از این باشگاه جدا خواهند شد.

مهدی قایدی خیلی زود کاسه خود را از باشگاه استقلال جدا کرد و نامه خداحافظی نوشت. حفظ محمد محبی نیز برای استقلال بسیار دشوار است و با توجه به مشکلات مالی که در این باشگاه وجود دارد، پرداخت ۶۰۰ هزار یورو برای دریافت رضایتنامه این بازیکن در شرایط فعلی کار آسانی نیست.

به تقریب استقلال با محاسبات ریالی نیاز به فراهم کردن ۳۰ میلیارد تومان بودجه دارد تا از پس بدهی محبی برآید و بتواند رضایتنامه قطعی این بازیکن را از باشگاه سانتاکلارا دریافت کند. با توجه به شرایط موجود جدایی محبی از استقلال نیز بسیار نزدیک است و درصد کمی احتمال وجود دارد که این بازیکن فصل بعد نیز در استقلال دیده شود.

اما درکنار این دو مهاجم زمزمه جدایی ۳ مهاجم دیگر نیز از استقلال به گوش می‌رسد که البته عملکرد این ۳ بازیکن هرگز مورد تأیید کارشناسان نبود.

آرمان رمضانی، پیمان بابایی و سجاد شهباززاده بازیکنانی هستند که مذاکراتی با دیگر تیم‌ها داشته‌اند تا استقلال را ترک کنند. با توجه به اینکه عملکرد این ۳ بازیکن هرگز راضی کننده نیست، جدایی آنها از استقلال با موافقت مدیران استقلال همراه خواهد شد و هیچ کس نیز سد راه این جدایی نخواهد شد.

رمضانی با اینکه زحمات زیادی در استقلال کشیده هرگز بازیکن مؤثری درترکیب استقلال نبود. پیمان بابایی هم باوجود فرصت‌های مکرری که در اختیارش قرار گرفت، نتوانست از فرصت حفظ پیراهن استقلال نهایت بهره را ببرد. اما از همه اینها فاجعه‌تر سجاد شهباززاده است که با وجود درخشش در سال‌های پیش از بازگشت به استقلال حتی نتوانست یک بار هم با پیراهن آبی گل بزند.

بدون شک شهباززاده از لحاظ فنی بازیکن قابلی است اما فقدان اعتماد به نفس کافی و شاید درخشش قایدی و محبی درنهایت موجب شد تا این بازیکن هرگز نتواند در ترکیب استقلال به مهره‌ای کارآمد تبدیل شود و در خط آتش استقلال آقایی کند.

با این حال جدایی این ۳ بازیکن نه چندان اثرگذار درکنار آن ۲ مهاجم فوق‌العاده سبب می‌شود استقلال ۵ مهاجم خود را به کلی از دست بدهد و فقط ارسلان مطهری حضورش برای فصل بعد قطعی باشد.

درواقع جدایی این بازیکنان برای مدیران استقلال یک هشدار جدی است تا بسرعت در راستای جذب بازیکنان جدید در این پست اقدام کرده و مانع از بروز بحران در خط حمله شوند.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار