در بازدید صالحی امیری از فدراسیون چوگان مطرح شد؛

صالحی امیری: باید از تمام ظرفیت‌ها برای حفظ چوگان استفاده شود

نوزائی: توسعه چوگان در گرو حمایت همه ارکان ورزش کشور است

تهران(پانا) - رئیس کمیته ملی المپیک بر ضرورت بهره مندی از همه ظرفیت‌ها برای حفظ ورزش چوگان تأکید کرد و گفت چوگان می‌تواند معرف فرهنگ ایران بزرگ به دنیا باشد.

کد مطلب: ۱۲۹۶۸۱۳
لینک کوتاه کپی شد
صالحی امیری: باید از تمام ظرفیت‌ها برای حفظ چوگان استفاده شود

به گزارش روابط عمومی فدراسیون چوگان، صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک به‌ همراه سجادی مشاور رییس و بابایی مدیر امور مالی و خزانه دار کمیته ملی المپیک ظهر امروز چهارشنبه (۵ مردادماه) از فدراسیون چوگان و مجموعه چوگان و سوارکاری شهداء بازدید کرد.

ابتدا ابراهیم نوزائی با اشاره به اهمیت توسعه چوگان در کشور، گفت: این ورزش ملی برای پررنگ‌تر شدن در سراسر کشور نیازمند همراهی همه مسئولان است.

رئیس فدراسیون چوگان با بیان اینکه آماده سازی زیرساخت‌های چوگان نیازمند پیش بینی اعتبارات مناسب است، اظهار کرد: وزارت ورزش و سایر مجموعه های مرتبط باید برای ترویج چوگان در کنار فدراسیون باشند زیرا رهبر معظم انقلاب نیز تاکید جدی بر احیای این ورزش ملی دارند.

وی با یادآوری توانمندی چوگان‌بازان ایرانی برای حضور در رقابت‌های بین المللی، تصریح کرد: ایرانیان چوگان را به دنیا معرفی کردند لذا باید در مسابقات جهانی حضور پررنگ داشته باشند و تحقق این موضوع نیازمند کمک همه ارکان تأثیر گذار در ورزش است.

صالحی امیری در این بازدید ضمن تقدیر از زحمات مسئولان و متولیان ورزش چوگان در راستای ترویج و توسعه این ورزش، از نزدیک در جریان مشکلات، کاستی‌ها و دغدغه چوگان‌بازان قرار گرفت.

رئیس کمیته ملی المپیک با اشاره به قدمت تاریخی ورزش چوگان، گفت: باید از تمام ظرفیت‌ها برای حفظ این ورزش ملی بهره مند شد.

وی ضمن بیان اینکه ورزش چوگان در ادبیات و تاریخ کهن ایران همواره مورد توجه قرار داشته است، افزود: چوگان می‌تواند معرف فرهنگ ایران بزرگ به دنیا باشد زیرا این ورزش نخستین ورزش تیمی دنیا محسوب می‌شود.

صالحی امیری همچنین در خصوص ظرفیت جذب گردشگر از طریق ورزش چوگان، تاکید کرد: چوگان دارای جذابیت هایی است که نظر هر بیننده‌ای را جلب می‌کند از این رو با سرمایه گذاری در این بخش می‌توان گردشگران بسیاری را به ایران سرازیر کرد.

رئیس کمیته ملی المپیک در ادامه به تاریخچه مجموعه چوگان شهداء (قصرفیروزه) اشاره و تصریح کرد: این مجموعه به دلیل سابقه تاریخی ظرفیت‌های خوبی برای معرفی چوگان دارد و می‌تواند میزبان گردشگران و علاقه‌مندان به تاریخ باشد.

همچنین در پایان این دیدار از سوی نوزائی، رئیس فدراسیون چوگان قاب منقش به چوگان به صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک، سجادی مشاور رییس و بابایی مدیر امور مالی و خزانه دار کمیته ملی المپیک اهدا شد.

گفتنی است، غزاله امیرابراهیمی نایب رئیس بانوان فدراسیون، شاپوری و کاظمی به ترتیب رئیس و دبیر هیات چوگان استان تهران حضور داشتند.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار