تغییرات جدید قوانین کشتی آزاد و فرنگی اعلام شد

تهران (پانا) - اتحادیه جهانی کشتی برخی از قوانین کشتی را تغییر و بر روی وب سایت رسمی خود انتشار داد.

کد مطلب: ۱۲۵۱۵۸۱
لینک کوتاه کپی شد
تغییرات جدید قوانین کشتی آزاد و فرنگی اعلام شد

به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، کمیسیون داوران کشتی کشور، این تغییرات را به شرح زیر اعلام کرد:

1- اجرایی شدن نسخه جدید نرم افزار آرنا (مسابقات) از دومین ماه میلادی سال 2022 به منظور ایجاد تعادل بیشتر در بالا و پایین جدول برای چینش کشتی گیران در دور مقدماتی

2- در صورت بروز اشتباه بزرگ از سوی تیم داوری یک مسابقه، سرپرست فنی یا نماینده اتحادیه اجازه مداخله و درخواست اصلاح اشتباه صورت گرفته را از طریق مشورت یا بازبینی فیلم خواهد داشت.

3- تعیین زمان مشخص برای درخواست چلنج از سوی مربیان
الف: پنج ثانیه پس از ثبت امتیاز روی تابلو
ب: پنج ثانیه پس از اینکه دو کشتی گیر به حالت نرمال قرار گرفتند

4- کلیه فرار از فن ها، اخطار و یک پوئن در کشتی آزاد و فرنگی جریمه خواهد داشت.
الف: کلیه فرار از تشک ها در کشتی آزاد و فرنگی با اخطار و یک پوئن به شرح ذیل جریمه خواهد داشت: (به استثنای حالت خطر)
- فرار از تشک در حالت ایستاده که منجر به خاک در منطقه حفاظتی نگردد: یک پوئن بخاطر خروج پا بعلاوه اخطار و یک پوئن به خاطر فرار از تشک و سپس ادامه مسابقه در حالت سرپا)
- فرار از تشک در حالت ایستاده که منجر به خاک در منطقه حفاظتی گردد 2 پوئن به خاطر خاک کردن به اضافه اخطار و یک پوئن به دلیل فرار از تشک و سپس ادامه مسابقه در حالت خاک

5- در رده های سنی رشته آزاد که مسابقات آن در دو تایم 2 د قیقه ای برگزار می شود U15 (نونهالان) و U17 (نوجوانان) و پیشکسوتان تذکر اول حذف گردید و در صورت لزوم اخطار کم کاری (پاسیو) زمان فعال 30 ثانیه مستقیم در خواست گردد.

6- هر کشتی گیر ی که در حالت خطر حریف خود را تحت کنترل داشته باشد و حریف او با زدن روی تشک یا فریاد بدون هر دلیل مشخص یا مصدومیت واضح، داور کشتی را قطع نخواهد کرد و اگر این عمل ادامه داشته باشد داور درخواست ضربه فنی می نماید و رئیس تشک نیز آن را تأیید می کند.

7- در زمان 30 ثانیه (پاسیو) کشتی آزاد در صورتیکه کشتی گیر فعال امتیازی را دریافت نماید 30 ثانیه ادامه می یابد و در پایان یک امتیاز دیگر نیز به کشتی گیر فعال تعلق می گیرد. این 30 ثانیه در صورتی لغو خواهد شد که کشتی گیر کم کار بتواند در این مدت زمان (30 ثانیه) امتیازی کسب نماید.

8- الزام همراهی کردن حریف توسط مجری در هنگام اجرای فن در کشتی فرنگی از کتاب قانون حذف گردید.

مسابقاتی که از این تاریخ برگزار می شود، می بایست طبق این قوانین انجام پذیرد.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار