آمریکا و آذربایجان؛ میزبانان جام‌های جهانی کشتی آزاد و فرنگی

تهران (پانا) - آمریکا به عنوان میزبان جام‌های جهانی کشتی آزاد در سال‌های ۲۰۲۲ و ۲۰۲۳ و جمهوری آذربایجان نیز به عنوان میزبان جام جهانی کشتی فرنگی در سال ۲۰۲۲ انتخاب شدند.

کد مطلب: ۱۲۴۹۴۴۸
لینک کوتاه کپی شد
آمریکا و آذربایجان؛ میزبانان جام‌های جهانی کشتی آزاد و فرنگی

بنابر اعلام اتحادیه جهانی کشتی، در جلسه‌ای که در دفتر مرکزی این اتحادیه در سوییس برگزار شد میزبانان سه جام جهانی کشتی مشخص شدند. اتحادیه جهانی جام جهانی ترکیبی (جام جهانی کشتی آزاد و زنان) را برای سال‌های ۲۰۲۲ و ۲۰۲۳ را در ایالات متحده آمریکا تصویب کرد، در حالی که جام جهانی کشتی فرنگی در سال ۲۰۲۲ به طور موقت به باکو، پایتخت جمهوری آذربایجان داده شد که پس از بازدید از محل مسابقات تصمیم نهایی در مورد آن گرفته خواهد شد.

شهر آیووا میزبان جام جهانی ترکیبی برای دو سال متوالی (۲۰۲۲ و ۲۰۲۳) در تقویم اتحادیه جهانی کشتی خواهد بود. همچنین این دومین باری است که آیووا میزبان جام جهانی آزاد است. ورزشگاه افسانه ای «کارور هاوکی آرنا» در محوطه دانشگاه آیووا میزبان جام جهانی سال ۲۰۱۸ بود.

نناد لالوویچ رییس اتحادیه جهانی کشتی گفت که از نهایی کردن تقویم سال ۲۰۲۲ خرسندیم و مشتاقانه منتظر رویدادهای سطح بالا با رقابت نخبگان هستیم. ما به پیشرفت ورزش با فرآیند شهر میزبان پویا ادامه می‌دهیم که با سازمان دهندگان در یک رویکرد مشارکتی کار می‌کند. ۴ رویدادهای سری رده‌بندی، مسابقات قهرمانی قاره‌ای، مسابقات قهرمانی جهانی در بلگراد، و فرمت به روز شده جام جهانی مطمئناً لحظاتی هستند که در سال ۲۰۲۲ منتظر آن هستیم.

جام جهانی کشتی آزاد در سال ۲۰۲۲ روزهای ۱۹ و ۲۰ آذر ۱۴۰۱ (۱۰ تا ۱۱ دسامبر) برنامه‌ریزی شده است. مسابقات قهرمانی زیر ۲۳ سال جهان نیز روزهای ۹ تا ۱۰ دسامبر برگزار می‌شود. جام جهانی کشتی فرنگی در سال ۲۰۲۲ نیز روزهای ۱۴ و ۱۵ آبان ۱۴۰۱ (۵ تا ۶ نوامبر) برگزار خواهد شد.

ریچ بندر، مدیر اجرایی فدراسیونی کشتی آمریکا گفت: کشتی ایالات متحده هیجان‌زده است که بار دیگر یکی از مهم‌ترین رقابت‌های کشتی روی کره زمین را به آیووا سیتی که واقعاً یک کانون بین‌المللی کشتی است، بیاورد. بسیار خوشحالیم که می‌توانیم بهترین کشتی‌گیران آزاد مردان و زنان جهان را در یک مکان به نمایش بگذاریم.

آمریکا پیش از این در گذشته ۳۰ بار میزبان مسابقات جام جهانی آزاد مردان بوده است. شهر کورالوی در، آیووا، دهمین شهر ایالات متحده خواهد بود که میزبان مسابقات خواهد بود.

سایر شهرهای ایالات متحده که میزبان جام جهانی بودند عبارتند از تولدو، اوهایو (۱۷ بار). لس آنجلس، کالیفرنیا (سه بار)؛ چاتانوگا، تن (دو بار)؛ اسپوکین، واشنگتن (دو بار)؛ استیل واتر، اوکلاهاما (دو بار)؛ بالتیمور، مریلند. فایرفاکس، وا، آیداهو و آیووا سیتی.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار