آیین سراسری افتتاح 950 مدرسه در قم برگزار شد

قم (پانا) - آئین بهره‌برداری از ۹۵۰ مدرسه با 4 هزار کلاس درس در سراسر کشور امروز همزمان با دومین روز از دهه مبارک فجر در مدرسه فاطمه الزهرا(س) قم برگزار شد.

کد مطلب: ۱۴۴۵۵۹۰
لینک کوتاه کپی شد
آیین سراسری افتتاح 950 مدرسه در قم برگزار شد

محمدامین مهرورز، مدیر کل دفتر تجهیزات سازمان نوسازی مدارس کشور در این مراسم ضمن تبریک ایام پرافتخار حماسه‌سازی ملت ایران، گفت: تمرکز اصلی مدرسه‌سازی در این دولت بر مناطق کم برخوردار و با در نظر گرفتن ساخت ایرانی و اسلامی است.
وی با اشاره به کیفیت بالای ساخت مدارس در کشور، مطرح کرد: امروزه با تقویت بنیان‌های دانشی، فکری و استفاده از نیروی‌های مبتکر مدارس احداث شده از ایمن‌ترین سازه‌های کشور هستند.
در ادامه علیرضا رحیمی، مدیرکل آموزش و پرورش استان قم در سخنانی خاطرنشان کرد: این اقدامات نشان دهنده انجام وظایف نظام جمهوری اسلامی ایران در عمل به اهداف خود در محرومیت‌زدایی و توسعه آموزش در کشور است.
وی با اشاره به اینکه ایران اسلامی در تمامی زمینه‌ها رشد و توسعه داشته است، عنوان کرد: در زمینه پزشکی که یکی از نیازهای ویژه انسان است امروز با اقدامات جوانان و نخبگان ایرانی ۲۶ سال به طول عمر افراد افزوده شده و دسترسی به خدمات پزشکی در دسترس است.
رحیمی با اشاره به اینکه دستاوردهای کشور که با رویکرد تمرکز بر توانمندی داخلی کسب شده باید بیان و تبیین شود، گفت: نرخ رشد و سواد در کشور افزایش چشم‌گیری داشته و این با رویکرد سوادآموزی و ترویج این فرهنگ در کشور رخ داده است.
مدیر کل آموزش و پرورش قم اضافه کرد: ایرانی که در روزگارانی اجازه توسعه علمی نداشته و مردم آن تحقیر می‌شدند، امروز از بیش از ۷۰ کشور دنیا دانشجو پذیرفته و مرکزی برای توسعه علمی شده است.
در آیین فوق، احمدرضا اجتهادی مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان قم نیز حضور داشت.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار