در نشست شورای سیاست‌گذاری پنجمین جشنواره بین المللی فیلم کوثر عنوان شد؛

باب گفتمانی برای طرح رویکردهای متعالی انقلاب درخصوص زن و خانواده باید ایجاد شود

تهران (پانا) - نخستین نشست شورای سیاستگذاری پنجمین جشنواره فیلم کوثر با معرفی اعضای شورا و دبیر این رویداد فرهنگی برگزار شد.

کد مطلب: ۱۴۷۰۸۱۶
لینک کوتاه کپی شد
باب گفتمانی برای طرح رویکردهای متعالی انقلاب درخصوص زن و خانواده باید ایجاد شود

به گزارش روابط عمومی جشنواره فیلم کوثر، علیرضا افشار رئیس شورای سیاست‌گذاری پنجمین جشنواره  ملی و نخستین جشنواره بین‌المللی فیلم کوثر و رئیس هیات امنای بنیاد آیه‌ های ایثار و تلاش در نشست اعضای شورای سیاستگذاری جشنواره با  تاکید بر ایده‌پردازی‌ و ارائه طرح های جدید و تشکر از همکاری وزارت ارشاد، بنیاد شهید و شهرداری تهران و لزوم همراهی بخشهای فرهنگی و اجتماعی برای هرچه بهتر برگزار شدن این رویداد فرهنگی‌ هنری گفت: جشنواره فیلم کوثر در پنجمین دوره برگزاری خود می‌تواند باب گفتمانی را برای پاسخگویی به مسائل زنان و طرح رویکرد های متعالی انقلاب اسلامی در خصوص زن و خانواده در جامعه ما ایجاد کند. 

فرح‌ روز فاتحی رئیس پنجمین جشنواره بین المللی فیلم کوثر و مدیرعامل بنیاد آیه‌های ایثار و تلاش نیز در سخنانی با تاکید بر اینکه فارغ از دقت و بررسی تکنیک‌ها، تفاوت این جشنواره با سایر جشنواره‌ها در انتخاب آثار بر مبنای پیام فیلم است گفت: احتمال فراخوان طرح  و فیلمنامه فیلم‌های کوتاه 135 ثانیه‌ای وجود دارد.

وی از متقاضیان در جشنواره پیش رو، گفت: برگزاری نشست‌های موضوعی نیز در دستور کار است تا در کنار اکران فیلم های منتخب، جشنواره از پشتوانه علمی بیشتری برخوردار شود.

مدیرعامل بنیاد آیه‌های ایثار و تلاش در مورد زمان و محل برگزاری این رویداد فرهنگی‌هنری اظهار کرد: این جشنواره، تیرماه امسال درتهران برگزار می شود. 

بر پایه این گزارش در ادامه نشست مذکور، ناصر باکیده دبیر جشنواره، غلامرضا منتظمی مدیر بخش بین‌الملل جشنواره، مریم پوریامین دبیر بخش فرهنگی، و چند تن از اعضای شورای سیاست‌گذاری جشنواره به بیان دیدگاههای خود در خصوص برگزاری مطلوب و اثر بخش این رویداد پرداختند.

در خاتمه این نشست اعضای شورای سیاستگذاری جشنواره متشکل از: حسین قنادیان، جواد جباری، علیرضا مزینانی، فرهاد قائمیان، محمد صنعتی، انسیه شاه حسینی، نرگس معدنی پور، محمد کرم اللهی و شهره پیرانی احکام خود را دریافت کردند. 

لازم به ذکر است: چهارمین دوره جشنواره فیلم کوثر در سال 1388 برگزارشد  و پنجمین دوره این رخداد فرهنگی هنری که نخستین دوره بین المللی آن نیز محسوب می شود پس از 15 سال با فراخوان آثار برتر در خصوص زنان ایثارگر انقلاب و جبهه مقاومت، الگوی سوم زن مسلمان در تهران برگزار می شود.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار