ارسال فیلم کوتاه از ۲۰ کشور جهان به جشنواره فیلم و عکس «پنج»

تهران (پانا) - مهدی شادی زاده از ارسال آثار زیادی فیلم کوتاه از ۲۰ کشور جهان به جشنواره بین المللی فیلم و عکس "پنج" خبر داد.

کد مطلب: ۱۴۶۴۲۸۹
لینک کوتاه کپی شد
ارسال فیلم کوتاه از ۲۰ کشور جهان به جشنواره فیلم و عکس «پنج»

به گزارش روابط عمومی جشنواره، مهدی شادی زاده دبیر جشنواره بین المللی فیلم و عکس "پنج" گفت: امسال آثار بسیار درخشانی در بخش رقابت فیلم این جشنواره بین المللی حضور دارند و تا به امروز که حدود دو ماه تا زمان پایان شرکت هنوز فرصت است ما شاهد ارسال آثار بی شمار و درخشانی به جشنواره هستیم. آثاری که بعضی از آن ها سابقه حضور در جشنواره های مشهور جهان از جمله برلین و ونیز را دارند نیز به این جشنواره ارسال شده اند.

وی در ادامه بیان کرد: دبیر بخش فیلم این دوره از جشنواره فرید حامدی است که حضور این هنرمند بین المللی امری تاثیرگذار برای ارتقاع سطح بخش بین الملل این جشنواره است. این هنرمند هم به عنوان فیلمساز و هم آهنگساز در بسیاری از کشورها فعالیت داشته و نیز یک سال به عنوان مشاور فرهنگی ایران در سازمان ملل متحد حضور داشته و تجارب بسیار درخشانی در کارنامه خود دارند که این امر به پیشبرد اهداف بین المللی این جشنواره کمک خواهد کرد.

دبیر جشنواره بین المللی فیلم و عکس "پنج" افزود: از آنجایی که این جشنواره در رده الف جشنواره های بین المللی جهان و بعد از جشنواره های مطرحی همچون کن، برلین و ونیز از لحاظ رتبه بندی جهانی قرار گرفته است می تواند در ادامه مسیر خود در سال های پیش رو، یک دریچه مهم برای سینمای کشور محسوب شود و من به عنوان دبیر این جشنواره توقع دارم که نه از لحاظ مالی بلکه از لحاظ معنوی سازمان سینمایی کشور حمایت های لازم را برای این جشنواره که جز بخش خصوصی در کشور محسوب می شود دریغ نکرده و پیشتیبان این جریان باشد.

وی تاکید کرد: از اهداف اصلی ما تعالی فرهنگ و هنر اصیل ایران و نشان دادن آن به هنرمندان بین المللی است. در نتیجه این موضوع بدون پشتیبانی مسئولین فهیم و آگاه امکان پذیر نمی باشد. همچنین به زودی اخبار مهم بین المللی در این دوره چه در بخش فیلم و چه در بخش عکس که دبیری آن به عهده کریم متقی است را اطلاع رسانی می کنیم.

این مستندساز خاطرنشان کرد: به دلیل ثبت جهانی این جشنواره و قرار گرفتن رتبه الف در جشنواره های جهانی فقط از طریق وبگاه "فیلم فری وی" و با لینک WWW.filmfreeway/5 Film & photo Awards. تمامی شرکت کنندگان در داخل از کشور می توانند با اعلام کد ورودی مشخص مانند دیگر جشنواره های جهانی چه در بخش عکس و چه در بخش فیلم حضور داشته باشند در غیر این صورت به دلیل عدم اختیار و قوانین بین المللی جشنواره ها حضور در این بخش میسر نمی شود.

وی در پایان گفت: امیدارم یکم تیر ماه مراسم بسیار خوبی در افتتاحیه این جشنواره بین المللی داشته باشیم که مکان برگزاری آن به زودی توسط دبیرخانه جشنواره اعلام خواهد شد.

عوامل این جشنواره عبارتند از: اعضای شورای سیاست گذاری: مهدی شادی زاده، فرید حامدی، علیرضا شادی زاده، غزاله سعادتی. موسس: مهدی شادی‌زاده و علیرضا شادی زاده، دبیر: مهدی شادی زاده، مشاور رسانه: غزاله سعادتی.

 

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار