نگاهی به فیلم‌های هفتمین روز جشنواره فجر

از اکران یک فیلم کودک پس از 9 سال تا حضور شهید شیرودی در برج میلاد

تهران (پانا) - در هفتمین روز برگزاری جشنواره فیلم فجر فیلم‌های «آسمان غرب»، «ملکه آلیشون» و «نبودنت» به روی پرده نقره‌ای می‌رود همچنین از صبح امروز اکران فیلم‌های بخش بین‌الملل و کارگاه‌های سینمایی در برج میلاد آغاز می‌شود.

کد مطلب: ۱۴۴۶۸۸۲
لینک کوتاه کپی شد
از اکران یک فیلم کودک پس از 9 سال تا حضور شهید شیرودی در برج میلاد

در هفتمین روز از برگزاری چهل و دومین دوره جشنواره فیلم فجر، سه فیلم سینمایی «آسمان غرب» به کارگردانی محمد عسگری، «ملکه آلیشون» به کارگردانی ابراهیم نورآور محمد و «نبودنت» به کارگردانی کاوه سجادی حسینی به نمایش گذاشته می‌شود، همچنین فوتبال حساس ایران و قطر در جام ملت‌های آسیا در برج میلاد به نمایش درمی‌آید.

در این روز اکران فیلم‌های بخش بین‌الملل نیز در سالن‌های جانبی برج میلاد آغاز می‌شود، همچنین در این روز شاهد آغاز کارگاه‌های سینمایی در برج میلاد خواهیم بود.

«آسمان غرب در برج میلاد»

اولین فیلمی که امروز به‌غیراز فیلم‌های بخش بین‌الملل برای اهالی رسانه به نمایش درمی‌آید فیلم سینمایی «آسمان غرب» به کارگردانی محمد عسگری است.
این فیلم یک اثر دیگر از سینمای دفاع مقدس است که پس از فیلم مجنون، دست‌های آلوده ، قلب رقه و .... در برج میلاد به نمایش درمی‌آید «آسمان غرب» با موضوع رشادت‌های خلبانان کشورمان در طول جنگ تحمیلی است و کارگردان در این فیلم زندگی شهید شیرودی را به تصویر کشیده است.


فیلم «آسمان غرب» با نگاهی متفاوت، رشادت، غیرت و میهن‌دوستی خلبان شهید علی‌اکبر شیرودی و دیگر هم‌رزمانش را در روزهای آغازین جنگ به تصویر می‌کشد.
در این فیلم سینمایی میلاد کی مرام نقش شهید شیرودی و امیرحسین آرمان نقش شهید ادیبان را بازی کرده‌اند. از دیگر بازیگران این اثر سینمایی می‌توان به نادر فلاح، آرمین رحیمیان، کریم امینی، روح الله زمانی، محمدرضا صولتی، پیام اینالوئی، احسان عباسی، صفر محمدی، احسان صاحب الزمانی، یوسف فروتن، راهله لطفی، پرهام غلاملو، سمیه مهری، نیوشا علیپور، افتخاری تورج الوند و نسیم ادبی اشاره کرد.

«ملکه آلیشون» پس از 9 سال در جشنواره فجر دیده می‌شود

دومین فیلم سینمایی که امروز برای اهالی رسانه در خانه جشنواره به نمایش درمی‌آید فیلم سینمایی «ملکه آلبشون» است. این فیلم امروز دو بار در کاخ رسانه به نمایش درمی‌آید، «ملکه آلبشون» در ابتدا قرار است نخستین فیلم اکرانی بخش بین‌الملل باشد و در ادامه نیز در سانس دوم سالن بزرگ نیز به نمایش دربیاید.

«ملکه آلیشون» به کارگردانی ابراهیم نورآورمحمد که تهیه‌کنندگی و نویسندگی آن را نیز خود کارگردان بر عهده داشته است، دومین فیلمی است که امروز روی پرده می‌رود، ساخت این فیلم 9 سال طول کشیده است و بازیگران آن پس از 9 سال به برج میلاد می‌آیند و یکی از اتفاقات جالب چهل و دومین رویداد فجر را رقم می‌زنند.

.در خلاصه داستان رسمی فیلم «ملکه آلیشون» آمده است: آدور در کودکی زندگی فقیرانه‌ای را با پدربزرگش سپری کرده است. پدر و مادر او به دست موجودی شیطانی به نام کایوت از بین رفته‌اند، اما به او گفته‌اند تب جنگل باعث مرگ آن‌ها شده است. آدور از جنگل به‌شدت متنفر است. روزی آدور با پدربزرگش بحث می‌کند و از خانه فراری می‌شود و به جنگلی مخوف می‌رسد. تونل زمان او را به داخل خود می‌کشد و بعد به جنگل سوخته‌ای که حاکمش یک پری به اسم ملکه آلیشون است، فرستاده می‌شود.

در این فیلم بازیگرانی چون نسترن سیفی، نسیم عبدی، امیررضا اسماعیلی، سعید فاضل ساعتچی، صبا منصوری، فاطمه زحمتکش، عارف امرج شکری، آرزو مهتری، شانلی محمدی، میترا شجاعی حضور دارند.

سانس سوم جشنواره فیلم فجر به پخش فوتبال ایران و قطر اختصاص دارد و قرار است بازی این دو تیم برای اهالی رسانه به نمایش دربیاید.


کاوه سجادی حسینی با یک روایت عاشقانه زنانه به برج میلاد می‌آید

آخرین فیلمی که امروز روی پرده سینما می‌رود فیلم سینمایی «نبودنت» به کارگردانی کاوه سجادی حسینی است. این فیلم یک اثر درام عاشقانه است که همانند کارهای قبلی کاوه سجادی حسینی راوی اصلی آن یک زن است.


در خلاصه داستان این اثر سینمایی آمده است: «مرضیه چند سال به انتظار همسر خود است ولی همسرش توان بازگشت به خانه را ندارد.»
در این فیلم سینمایی بازیگرانی چون سحر دولتشاهی، امیر آقایی، آزاده صمدی، فرید سجادی حسینی، رضا بهبودی، علیرضا ثانی فر، شیوا سرمست حضور دارند..

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار