عطر مینو چگونه شکار حلزون شد

تهران (پانا) - نشست خبری فیلم سینمایی شکار حلزون با حضور عوامل این فیلم برگزار شد.

کد مطلب: ۱۴۴۵۳۲۷
لینک کوتاه کپی شد
عطر مینو چگونه شکار حلزون شد

نشست خبری فیلم سینمایی «شکار حلزون» به کارگردانی محسن جسور و تهیه‌کنندگی مصطفی سلطانی با حضور بازیگران و عوامل این فیلم سینمایی و اصحاب رسانه در این نشست حضور داشتند.

در ابتدای این نشست خبری، محمدرضا مقدسیان از زنده‌یاد حسام محمودی که در فیلم «شکار حلزون» به ایفای نقش پرداخته یاد کرد و حضار را به قرائت فاتحه و یک دقیقه سکوت فراخواند.

مصطفی سلطانی تهیه‌کننده این فیلم با اشاره به ساخت این فیلم گفت: محسن جسور، رفیق ۱۶ ساله من است‌ و در کار دیگری بودیم که ایده فیلم «شکار حلزون» شکل گرفت و با هم‌ کار را جلو بردیم.

در ادامه این نشست محسن جسور کارگردان این فیلم اظهار کرد: این قصه جزو فیلم‌‌هایی بود که دوست داشتم بسازم. موضوع فیلمنامه، از جمله حوزه‌هایی بود که سال‌ها درباره آن در عکاسی کار هم به آن پرداخته بودم.

وی افزود: اسم اولیه فیلم عطر مینو بود که در طول بازنویسی، به این نتیجه رسیدم اسم گیرایی نیست؛ زیرا معتقدم که نام‌ یک اثر می‌تواند به فرم و دیده شدن فیلم هم کمک کرد. سعی کردم برای انتخاب فیلم، از ارائه تلویحی استفاده کنم‌ و اشاره‌های ریزی به کاشت حلزون و خمیده بودن کاراکتر اول داشته باشیم.

این کارگردان در ادامه با اشاره به این مطلب که فیلم در فضایی دوستانه ساخته شده است اظهار کرد: این فیلم را خیلی دوستانه و دلی ساختیم. به نوعی، فضای جدی نداشتیم که بگویم برای هر نقش کلی فکر کرده بودیم که چه بازیگری آن نقش را بازی کند.

سلطانی، تهیه‌کننده این فیلم با اشاره به این مطلب که فیلم را برای فروش در سینما ساخته نشده است گفت: همان‌طور که کارگردان‌ گفت، ما این فیلم را خیلی شخصی ساختیم و از ابتدا می‌دانستیم که «شکار حلزون» قرار نیست در چرخه اقتصادی سینما خیلی تاثیرگذار باشد. حتی پروانه ساخت این اثر را ویدئویی گرفتیم.
همه عوامل هم خیلی دلی جلوی دوربین و پشت آن بازی کردند.

محمدرسول صفری بازیگر این فیلم نیز درباره حضورش در این فیلم گفت: با افتخار کنار آقای جسور در این اثر بازی کردم‌. درست است ایشان را فیلم اولی می‌نامند؛ اما قطعا آقای جسور مسیر طولانی‌‌ای طی کرده تا به این نقطه برسد.

فرناز زوفا دیگر بازیگر این فیلم نیز درباره نقش‌آفرینی خود در این فیلم اظهار کرد: من تا کنون تجربه‌های مختلفی با دیگر کارگردانان داشته‌ام؛ اما «شکار حلزون» برای من فیلمی شریف است و همکاری با تمامی عوامل این فیلم، برایم درس و تجربه‌ای بود که شروع دیگری در زندگی شخصی‌ام داشت. بخشی‌ از این تجربه، کار با زنده‌یاد حسام‌محمودی بود و بخش دیگری هم وجود داشت که منجر شد تا آدم صبور‌تری شوم.

در ادامه این نشست، موحد شادرو، تدوین‌گر «شکار حلزون» گفت: امسال سه فیلم در جشنواره فیلم‌ فجر دارم و همیشه سعی کردم تا ذهنیتم را به فیلمساز نزدیک کنم. من و محسن جسور، از دوران تحصیل در مدرسه پابه‌پای هم قدم برداشتیم و کارهای هنری زیادی انجام دادیم.
وی در ادامه افزود: من افراد زیادی را دیدم که درباره دروغ‌گویی فیلم ساختند، اما خودشان دروغ‌گو بودند. کسانی را دیدم که درباره تجاوز فیلم ساختند، با وجود اینکه خودشان متجاوز بوده‌اند. با این حال باید بگویم که محسن جسور، فردی است که از انسانیت فیلم ساخته و خودش مانند اثرش است.

محمدحسین ابراهیمی، صداگذار فیلم «شکارحلزون» خاطرنشان کرد: از اعتمادی که کارگردان به من‌ کرد، تشکر می‌کنم. زمان کمی برای رساندن فیلم داشتیم و تمام تلاشمان را کردیم که بتوانیم در این بازه زمان کم، به صورت شبانه‌روزی، فیلم را به اکران جشنواره برسانیم.

در ادامه این نشست، مرتضی پورحیدری طراح صحنه فیلم «شکار حلزون» درباره شرایط سخت تولید توضیح داد: کار ما ارتباط تنگاتنگی با تولید و هزینه دارد. متاسفانه شرایط مالی پروژه بسیار ضعیف بود و کارگردان از جیب هزینه می‌کرد تا بتوانیم کارها را به ثمر برسانیم.حتی خودرویی که در فیلم نیاز داشتیم را شخصاً از صاحبش قرض کردیم. با این شرایط سخت، ما تلاش کردیم که حداقل‌ها را فراهم کنیم تا کار به خوبی به پایان برسد.

مهدی عدالتی مجری طرح شکار حلزون نیز افزود: محسن جسور سال‌هاست قلم می‌زند و عکس‌ می‌گیرد.

وی ادامه داد: باید بگویم اهرم ساخت این فیلم، تنها رفاقت بود. زمانی که فیلم ساخته شد، مسیر طولانی برای پس‌تولید طی شد، اما خداوند را شاکر هستیم که خروجی را روی پرده جشنواره فیلم دیدیم. «شکار حلزون» فیلم آبرومندی است و امیدوارم فیلم‌های بعدی این کارگردان را ببینیم.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار