تفاهم‌نامه حج تمتع 1403 به امضا رسید

تهران (پانا) - تفاهم نامه حج تمتع 1403 برای اعزام حجاج کشورمان به سرزمین وحی، میان رییس سازمان حج و زیارت و وزیر حج و عمره عربستان به امضا رسید.

کد مطلب: ۱۴۳۹۷۹۵
لینک کوتاه کپی شد
تفاهم‌نامه حج تمتع 1403 به امضا رسید

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج و زیارت؛ سید عباس حسینی رییس سازمان حج و زیارت شامگاه یکشنبه 17 دی ماه به دعوت وزارت حج و عمره عربستان و برای مذاکرات در خصوص اعزام زایران به سرزمین وحی در حج تمتع 1403 راهی عربستان شد.

در این سفر رییس سازمان حج و زیارت و هیئت همراه شامل معاون حج و عمره سازمان ،سفیر کشورمان در عربستان ، سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در جده، نماینده بعثه مقام معظم رهبری، رئیس مرکز حج و زیارت و مدیر دفتر نمایندگی سازمان در عربستان با وزیر حج و عمره عربستان در فضایی صمیمانه به گفتگو و تبادل نظر در خصوص موضوع حج تمتع و تشرف زایران ایرانی به سرزمین وحی پرداختند.

در این نشست، طرفین پیرامون موضوعات مربوط به حج همانند تعداد حجاج و عوامل اجرایی، خدمات مشاعر مقدسه، رمی جمرات، انتقال دارو و خدمات پزشکی حج ،تسهیلات مورد نظر در امور اجرایی و عملیاتی حج همچنین پیگیری حقوق خانواده شهدای منا و مجروحین حادثه مسجدالحرام و ... به گفتگو و تبادل نظر پرداختند.

در پایان این نشست طرفین، تفاهم نامه حج تمتع سال 1403 را امضا کردند.

هیئت اعزامی کشورمان به عربستان با حضور در نمایشگاه از نزدیک با شرکت های خدمات دهنده در حوزه های اجرایی همانند خدمات عرفات، مشعرالحرام و منا ، حمل و نقل، تغذیه و ... به گفتگو و رایزنی پرداختند و از نزدیک نوع خدمات وتوانمندی شرکت های حاضر در نمایشگاه مورد بررسی قرار دادند.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار