توضیح اسماعیلی درباره احتمال برگزاری نمایشگاه مطبوعات

تهران (پانا) - وزیر فرهنگ گفت‌ ما آمادگی برگزاری نمایشگاه مطبوعات را داریم ولی به دلیل نزدیک بودن انتخابات و محل برگزاری نماز جمعه که در زمستان در مصلی برگزار می‌شود، با وزارت کشور و نهادهای دیگر باید به جمع‌بندی برسیم.

کد مطلب: ۱۴۳۰۵۱۱
لینک کوتاه کپی شد
توضیح اسماعیلی درباره احتمال برگزاری نمایشگاه مطبوعات

‌به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی‌ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه رویداد رسانه‌ای حریر در جمع خبرنگاران، ‌ در جواب سوال مربوط به وضعیت برگزاری نمایشگاه مطبوعات گفت: ما آمادگی برگزاری نمایشگاه مطبوعات را داریم ولی به دلیل نزدیک بودن انتخابات و محل برگزاری نماز جمعه که در زمستان در مصلی برگزار می‌شود با وزارت کشور و نهادهای دیگر باید به جمع بندی برسیم که در روزهای آتی این جمع بندی انجام می‌شود و هدفمان این است‌که نمایشگاه مطبوعات برگزار شود.

وی در پاسخ به سوال مربوط به وضعیت خانواده و رسانه افزود: وضعیتی که امروز شاهدش هستیم، وضعیت مطلوبی نیست و اشکالاتی وجود دارد خود ما هم منتقد وضعیت موجود هستیم، ولی انتقاد به‌معنای کنش‌گری است و در این مبحث در حوزه تنظیم گری و تولیدات مناسب فعال هستیم.

اسماعیلی در تشریح حوزه تنظیم‌گری توضیح داد: آیین نامه های فیلم در مبحث مجوز ساخت و‌ پروانه نمایش را اصلاح کرده‌ایم در حال حاظر در کارپوشه شورای عالی انقلاب فرهنگی است و به زودی ابلاغ می‌شود.

وزیر فرهنگ در تشریح مبحث تولیدات مناسب ادامه داد: در این حوزه با همیاری سایر بخش‌ها مشغول به فعالیت هستیم و نباید اسم آن را سفارشی سازی گذاشت کار سفارشی نمایشی است و جریان ساز نیست. ما با حمایت از تولیدات مناسب جریان سازی می‌کنیم و جریانی ایجاد می‌کنیم که به تغییر فضا و ذائقه مخاطب منجر شود.

وی تصریح کرد: هر زمان که تولیدات خوبی ارائه شده است مردم استقبال کرده‌اند. در حال حاضر پویانمایی به نام بچه‌زرنگ درمورد ثامن‌الحجج ساخته و ارائه شده است که رکورد آثار کودک و نوجوان را شکسته است و حدود ۵۰ میلیارد فروش داشته است و این یعنی تغییر ذائقه.

اسماعیلی در پاسخ به وضعیت صدور مجوز کتاب سید مهدی شجاعی اظهار داشت: انشالله در هفته آتی مساله را پیگیری خواهم کرد. هدف ما این است که بزرگان فرهنگ و هنر در آرامش کارشان را انجام دهند در عین حال قانون هم رعایت شود.

وزیر فرهنگ ادامه داد: ممکن است سوءتفاهم‌هایی به وجود آمده باشد که آن را برطرف می‌کنیم. آثار آقای شجاعی جزو آثار پرمخاطب و مورد احترام است و هدف ما این است درعین تجلیل و تکریم بزرگان فرهنگ قانون هم رعایت شود.

وی در پاسخ به سوال در مورد جایگاه خانواده در رسانه ها گفت: نهاد خانواده در جامعه ایرانی در بالاترین حد استاندارد در مقایسه با سایر کشورها است، خانواده ایرانی ارجمند و فرهیخته است و قرار نیست خودمان سیاه‌نمایی کنیم.

اسماعیلی ادامه داد: بنده به عنوان یک‌کارگزار فرهنگی توقعم از نشست‌ها و رویدادها این است که بتوانیم رهنمودهای اجرایی و عملیاتی داشته باشیم.

وزیر فرهنگ بیان داشت: ما از حوزه نمایش‌خانگی، سینما و‌ تلویزیون احساس نگرانی می‌کنیم، ولی به عنوان یک‌پژوهشگر اجتماعی که سال‌ها در حوزه خانواده و‌ مسائل مربوط به آن فعالیت‌کردم، با داده‌های علمی به شما اعلام می‌کنم، خانواده ایرانی در مقایسه با همه‌جوامع در جایگاه بالاتری قرار دارد؛ ولی این به‌معنای عدم‌نگرانی نیست بلکه این‌نگرانی موجب می‌شود تلاش‌کنیم جلوی انحرافات را بگیریم.

وی درپایان در مورد حمایت های صورت گرفته از خبرنگاران گفت: ما به حدود ۲۳ هزار نفر اینترنت رایگان داده‌ایم و به ۱۶ هزارنفر هدیه ویژه خبرنگاری داده شده است که سال گذشته مبلغ این هدیه ۳۰۰هزار تومان بود که امسال با دستور رئیس‌جمهور مبلغ آن به دو میلیون تومان افزایش پیدا کرد.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار