فروش 5 میلیارد و 750 میلیون تومانی گیشه در سه روز گذشته

تهران (پانا) - فروش گیشه سینماهای کشور در سه روز تعطیلی هفته گذشته رکورد تازه ای در این حوزه ثبت کرد و به رقم 5 میلیارد و750 میلیون تومان رسید.

کد مطلب: ۱۳۴۴۶۵۳
لینک کوتاه کپی شد
فروش 5 میلیارد و 750 میلیون تومانی گیشه در سه روز گذشته

حبیب ایل بیگی معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی با اعلام این مطلب، با توضیح اینکه سه شنبه هفته گذشته پرتماشاگرترین روزسینما در سال 1401 بوده است گفت: سینمای ایران مخاطبان بالفعل و بالقوه بسیاری در کشور دارد که وقتی فیلم مناسبی اکران شود ، از آن استقبال خواهند کرد. اکران و فروش گیشه سینماها« موتور محرکه» سینما محسوب می شود که برای رونق آن باید برنامه ریزی و اقدامات مناسبی انجام داد. چرا که موضوع «اکران وگیشه فیلم ها» به طور مستقیم به تولید بیشتر ، جذب سرمایه برای ساخت اثار مختلف، و ایجاد اشتغال برای صنوف سینما مربوط است.

ایل بیگی با اشاره به حضور گسترده مردم در سینماها و استقبال از آثار اکران شده در چند هفته اخیر نیز گفت: در سال های گذشته و در آستانه برپایی جشنواره فیلم فجر، معمولا آثار پرفروش در سینماها اکران نمی شدند، تا جشنواره بتواند از ظرفیت همه سالن های سینما استفاده کند. امسال اما شرایط متفاوت تر بود. بهرحال در چند ماهه اخیر اتفاقاتی روی داد که روی بسیاری از مسایل سیاسی، اجتماعی و فرهنگی کشور اثر گذاشت که بالطبع این اتفاقات روی فروش و اکران فیلم های سینمایی هم تاثیر گذاشت. به همین دلیل سازمان سینمایی با همکاری تهیه کنندگان فیلم های پر مخاطب به توافق رسیدندکه، زمینه را برای حضور مردم در سینما ها و نیز، برگزاری جشنواره فیلم فجر، مهیا کنند که خوشبختانه این امر محقق شد و الان، شاهد هستیم که هم استقبال خوبی از آثار جشنواره فجر صورت می گیرد و هم فیلم های اکران شده مخاطبان خود را دارند.

ایل بیگی با توضیح اینکه اکران دو فیلم پر مخاطب اجتماعی وکمدی در چند هفته اخیر توانست تحرک خوبی در فروش گیشه سینماها ایجاد کند ، تصریح کرد: شاید اولین سالی باشد که به طور همزمان با برگزاری جشنواره، فیلم ها هم اکران خوب و چشمگیری را تجربه می کنند. این یک اتفاق تازه در حوزه اکران فیلم در ایام جشنواره است. به نظر می آید تعطیلات ماه رجب و ماه شعبان که برای همه، ماه شادی، سرور و بهجت است استقبال مردم از فیلم های روی پرده و فروش گیشه این فیلم ها تداوم داشته باشد.

به گفته ایل بیگی تدبیری اندیشیده شده که، روند اکران فیلم های پر مخاطب ادامه داشته باشد.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار