رییس مجلس شورای اسلامی در پیامی تصویری به رزمایش جهادگران فاطمی فارس:

فعالیت‌های جهادی فناوری نوین حکم‌رانی اجتماعی است

شیراز ( پانا ) - رئیس مجلس شورای اسلامی در رزمایش 21 هزار نفری جهادگران فاطمی استان فارس در حرم مطهر شاهچراغ(ع) با حضور جهادگران گروه‌های جهادی و مسئولان ارشد استان فارس برگزار شد، بیان کرد: عزیزان جهادگر ما در کنار یکدیگر رزمایشی جهادگرانه را برگزار کردند البته بیش از یک دهه است که جوانان کشور در این راه گام گذاشتن اگر امروز بخواهیم بگویم این گروه‌های جهادی و حرکت‌های جهادی به چه سمتی حرکت می‌کنند از این رو باید دقیق بدانیم که وقتی حرف از جهاد میزنیم و کلمه جهاد رو پیش بند یک خصوصیت و یک ویژگی قرار می‌دهیم باید بدانیم که جهاد یک باور، یک اندیشه و یک فرهنگ است.

کد مطلب: ۱۲۷۸۴۳۶
لینک کوتاه کپی شد
فعالیت‌های جهادی فناوری نوین حکم‌رانی اجتماعی است

وی ادامه داد: جهاد بدین معنی است در مقابل یک دشمن ایستادیم پس معلومه می‌شود که در پشت این تفکر باور، انگیزه، خلاقیت و تلاش مضاعف است.

قالیباف بیان کرد: با این حرکت‌های جهادی می‌خواهیم در عرصه محرومیت‌زدایی و اشتغال‌زایی به دنبال رسیدگی به محرومین و مستضعفین هستیم. مستضعفین که دارای ظرفیت‌ها و خلاقیت‌های بالقوه‌ای دارد ولی نمی‌تواند ان را بالفعل کند لذا باید این ظرفیت‌ها که فرصت بروز ندارند را احیا کنیم و این مهم‌ترین ماموریت گروه‌های جهادی است.

رئیس مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: اگر این اتفاق بیفتد در واقع حکم‌رانی نو و جدیدی ارایه شده و در واقعی تجلی همان ما می‌توانیم است و در واقع همان اندیشه ناب انقلاب اسلامی است.

وی با بیان اینکه این حرکت را میتوانیم یک فناوری هوشمندانه اجتماعی نیز خواند، گفت: با استفاده از این روش می‌توانیم پشت پا بزنیم به بروکراسی بسیار فشل، سخت و غیر انقلابی که در نطام اداری و اقتصادی وجود دارد.

قالیباف با اشاره به اینکه دوران دفاع مقدس بزرگ‌ترین فناوری اجتماعی بود و جریان اربعین نیز به یک فناوری اجتماعی و حرکت سیاسی و مذهبی تبدیل شده است اظهارداشت: از دیگر فناوری‌های اجتماعی همین حرکت‌های جهادی است این حرکت جهادی را به عنوان همان فناوری اجتماعی و مردمی و فرهنگ جهادی رشد دهیم.

در گروه.های جهادی آغوشتان را به روی تمام سلیقه‌ها و تفکرات باز کنید مطمین باشید مانند دفاع مقدس که پرورش دهنده رزمنده‌های واقعی بود در همان فصای جهادی میتوان نیروهای جهادی طراز انقلاب تربیت کرد.

وی با اشاره به اینکه رفع مشکلات اقتصادی همین حرکت های جهادی است گفت: بدانید که امروز اگر بخواهیم خدمت گزار این نطام اسلامی باشیم بدانید کار آمدی دین را در جامعه رواج دهید و این حکم‌رانی نو که همان حرکت‌های جهادی را رصد دهید.

سازمان بسیج و بسیج سازندگی باید نقش سازماندهی و ساماندهی به این گروه‌های جهادی و مردمی و سیل عظیم و خیل بزرگ این جوانان را فراهم کند.

رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در مجلس در بودجه سال ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ همه موانع اداری که باعث جلوگیری از فعالیت گروه جهای جهادی در بروکراسی اداری می‌شد را برداشته‌ایم، ادامه داد: شما با فرهنگ جهادی در میدان هستید و من و مجلس در کنار گروه های جهادی هستیم

رزمایش جهادگران فاطمی در سطح استان فارس از ۱۷ اردیبهشت ماه همزمان با هفته بسیج سازندگی آغاز شده و امروز در حرم حضرت شاهچراغ (ع) گردهمایی بیش از ۲ هزار نفر از جهادگران شهر شیراز به نمایندگی از ۲۱ هزار جهادگر فاطمی استان فارس برگزار شد

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار