عضو هیات امناء سازمان جهانی گردشگری حلال؛

از اتلاف منابع و فرصت‌ها در جریان همه‌گیری کرونا جلوگیری شود

تهران (پانا) - عضو هیات امناء سازمان جهانی گردشگری حلال در خواست کرد؛ اقدامات اجرایی مقابله با کرونا، از مبانی کارشناسی و تخصصی مناسب و کافی بهره‌گیری کرده تا از اتلاف منابع و فرصت‌ها پیشگیری شود و با انجام اقدامات عملی موثر  این بیماری همه‌گیر کنترل شود.

کد مطلب: ۱۱۸۰۴۴۲
لینک کوتاه کپی شد
از اتلاف منابع و فرصت‌ها در جریان همه‌گیری کرونا جلوگیری شود

پروفسور محمد شریف ملک‌زاد با ارسال نامه‌ای به مقام معظم رهبری از ایشان درخواست کرده است تا در زمینه مقابله با کرونا از اقدامات اجرایی مقابله‌ای و مبانی کارشناسی و تخصصی مناسب بهره گرفته شود.

وی در بخشی از این نامه با عرض تبریک فرا رسیدن ماه ضیافت الهی و آرزوی سلامتی برای وجود بی بدیل آن زعیم عالیقدر آورده است؛ بنده برای اولین بار در 29 فروردین ماه سال ۱۳۹۹ و نیز در چندین نوبت بعدی در سال گذشته، به صور مختلف از جمله پیام های تصویری پیوست تقدیمی، تذکرات و هشدارهایی را بر پایه داده‌های علمی در خصوص روند پیشرفت و جهش ویروس کرونا و کرونا پلاس به مسئولان ذی‌ربط ارائه کردم، لیکن متاسفانه عدم توجه به موقع مسئولان در این موضوع خطیر و خاص، موجب گسترش کرونا در سراسر کشور و بروز موج های سوم و چهارم همچنین ورود کرونای انگلیسی به میهن اسلامی‌مان شد.

پروفسور ملک‌زاده در ادامه افزود: ایجاد تلفات جانی، تحمیل فشارهای روحی و روانی بر جامعه و ایراد خسارات و آسیب های جبران ناپذیر بسیار بر اقتصاد عمومی و معیشت مردم، بخشی از تبعات سوء بی توجهی، تعلل و تسامح مسئولان امر در این زمینه است.

استفاده از مبانی کارشناسی و تخصصی مناسب

عضو هیات امناء سازمان جهانی گردشگری حلال در ادامه از محضر آن مقام عظمای ولایت استدعا کرده است که به‌منظور حفظ و اعتلای جایگاه رفیع نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و صیانت از سلامتی و جان مردم که همواره یکی از دغدغه های جدی حضرتعالی است، در صورت صلاحدید به مسئولان ذی‌ربط توصیه یا دستور فرمایید در اقدامات اجرایی مقابله با کرونا، از مبانی کارشناسی و تخصصی مناسب و کافی بهره گیری کرده تا بدینوسیله از اتلاف بیشتر منابع و فرصت ها پیشگیری و انشااله تعالی با انجام اقدامات علمی و عملی موثر به‌زودی شاهد کنترل و پایان این بیماری همه‌گیر باشیم.

ملک‌زاد در ادامه به این موضوع اشاره کرد که بر اساس یافته‌های محققان سازمان جهانی گردشگری حلال، پیش‌بینی می‌شود، سناریویی در کار است تا بعد از ویروس چینی و انگلیسی و اخیرا ویروس هندی، در آیند نزدیک ویروس‌های جهش یافته دیگری به‌نام آفریقایی، پاکستانی، افغانی و احتمالا ایرانی به جهان معرفی و تبلیغ شود.

وی تصریح کرد: لذا، تقاضا می‌شود، حسب نظر مبارک، کمیته‌ای متشکل از متخصصان باتجربه کشور شامل اساتید خبر علوم پزشکی، پژوهشگران، روانشناسان، میکرب‌شناسان، ویروس‌شناسان، متخصصان ایمنی و نیز نمایندگان حضرتعالی، در کنار ستاد ملی کرونا جهت نظارت، اثربخشی و هدایت منسجم در تحقق این مهم در کشور تشکیل شود.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار