مربی پرورشی دبستان مهرنوین فیروزکوه:

دهه ولایت بستری مناسب برای ارائه مباحث عقیدتی و ولایی است

فیروزکوه (پانا) - مربی پرورشی دبستان مهرنوین شهرستان فیروزکوه، دهه ولایت را بستری مناسب برای ارائه مباحث عقیدتی و ولایی دانست و گفت: ساختارهای اصلی دین مبین اسلام در این دهه بار دیگر یادآوری می‌شود و نقش اهل بیت(ع) در جلوگیری از انحراف دین مبین اسلام بازگو می‌شود.

کد مطلب: ۱۴۸۲۰۷۹
لینک کوتاه کپی شد
دهه ولایت بستری مناسب برای ارائه مباحث عقیدتی و ولایی است

زینب عرب‌زاده در رابطه با دهه ولایت و امامت که به فاصله زمانی عید قربان تا عید غدیر خم نامگذاری شده است به پانا گفت: «دهه ولایت و امامت، زمانی بسیار ارزشمند  برای مسلمانان به‌خصوص شیعیان محسوب می‌شود. زیرا عید قربان، روز ثبوت عشق و تسلیم، روز رهایی از تعلقات غیرخدایی و دلبستگی‌های دنیوی برای دل سپردن به رضایت پروردگار سبحان است و عید غدیر، عید کمال دین و روز عهد و میثاق با ربّ جلیل است.»

وی افزود: «ولایت با امامت، ارتباط تنگاتنگ دارد. در واقع بنا بر باور شیعه دوازده‌امامی بین امامت و ولایت، پیوندی ناگسستنی وجود دارد که شامل 5 رکن اصلی محبت و ارادت به اهل بیت(ع) پیامبر یا امامان، پیروی از آنان در دین، اطاعت از اوامر و پرهیز از آنچه آنان نهی کرده‌اند، تقلید از اعمال و سلوک آنان و به رسمیت شناختن حق آنان برای امامت است.»

عرب‌زاده بیان کرد: «ولایت و رهبری یا توانایی کنترل امور دینی، مستلزم مقام عصمت است و گفتار و کردار ولی و رهبر باید نمونه‌ای برای دیگران باشد چنانکه در آیات قرآن کریم نیز آمده است. لذا هر چه ولی بگوید، حجت الهی است. ائمه یا اولیای الهی همگی زنجیره طویل دوستان خدا را تشکیل می‌دهند که حامل و ناقل عهد یا ولایت الهی هستند.»

مربی پرورشی دبستان مهرنوین فیروزکوه تصریح کرد: «امامت، رهبری جامعه اسلامی و جانشینی پیامبر(ص) در امور دینی و دنیوی است. بنا بر دیدگاه شیعه، امام علی(ع) جانشین بلافصل پیامبر(ص) و امامِ پس از وی است. برای اثبات آن به آیاتی از قرآن مانند آیه تبلیغ، آیه ولایت، آیه مودت، آیه اولی‌الامر، آیه اِکمال دین، آیه تطهیر و آیه صادقین استدلال کرده‌اند.»

وی اظهار کرد: «پیامبر(ص) در بازگشت از آخرین حج خود، همه مسلمانانی که در حج شرکت داشتند را در غدیر خم، جمع و خطبه‌ای ایراد کرد که عبارت معروف «مَن کُنتُ مَولاهُ فَهذا علیٌ مَولاه» (هر که من مولای اویم پس علی مولای اوست.) قسمتی از آن است. انتخاب حضرت علی(ع) به‌ عنوان ولی برای مسلمان به معنای سرپرستی است که مسلمانان را در هر شرایطی راهنمایی می‌کند؛ خداوند حضرت علی(ع) را به‌ عنوان جانشین حضرت محمد(ص) قرار داده است.»

 عرب‌زاده در خصوص جایگاه امامت و رهبری در جامعه خاطرنشان کرد: «می‌دانیم که در سایه وجود حاکمیت، نظم و انسجام در هر جامعه‌ای برقرار می‌شود و اگر رهبری در محوریت نباشد، جامعه در کمترین زمان ممکن در معرض هلاکت قرار می‌گیرد اما این تفکر که باید در رأس حاکمیت قرار بگیرد مهم است که رهبر، شخصیت مهمی داشته و بتواند جامعه را از مسیر پرفراز و نشیب، خارج و در مسیر آرامش قرار دهد.»

 وی در رابطه با تقارب این 2 عید عظیم بیان کرد: «تقارب این 2 عید عظیم، حلاوتی دوچندان دارد؛ چرا که باری دیگر بر ما این حقیقت را یادآور می‌شود که راهِ پیمودن مسیر تقرب به سوی خداوند سبحان و رسیدن به کمال، جز با رهایی از تعلقات دنیایی و تمسک به ائمه اطهار، امکانپذیر نیست.»

مربی پرورشی دبستان مهرنوین، دهه ولایت را بستری مناسب برای ارائه مباحث عقیدتی و ولایی دانست و گفت: «بدین ترتیب ساختارهای اصلی دین مبین اسلام، بار دیگر یادآوری می‌شود و نقش اهل‌ بیت(ع) در جلوگیری از انحراف دین مبین اسلام بازگو می‌شود. امیدواریم که خداوند توفیقی عنایت کند تا بتوانیم در سایه برکات امامت و پرچم ولایت فقیه، جامعه‌ای ولایت‌مدار داشته باشیم.»

خبرنگار : دانش‌‌آموز: آیناز باطبی

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار