سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا جایگزین نیکی هیلی می‌شود

تهران (پانا) - شماری از رسانه‌های آمریکایی بامداد جمعه(16 آذرماه) در خبری به نقل از منابع آگاه اعلام کردند که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری این کشورt تصمیم به جایگزینی هدر نوئرت، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا با نیکی هیلی، نماینده مستعفی آمریکا در سازمان ملل متحد گرفته است.

کد مطلب: ۸۷۶۴۸۳
لینک کوتاه کپی شد
سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا جایگزین نیکی هیلی می‌شود

هدر نوئرت که همزمان معاونت موقت وزیر امور خارجه در امور دیپلماسی عمومی را عهده دار است، به علت اتخاذ مواضعی همسو در طول دوران فعالیتش، به محبوبیت قابل توجهی در میان اعضای کاخ سفید و مشاوران رئیس‌جمهوری آمریکا دست یافته است.

نوئرت پیش از این در خبرگزاری فاکس نیوز مشغول به کار بوده است شبکه‌ای که مورد توجه و عنایت ویژه ترامپ قرار دارد.

هیلی دو ماه پیش در اقدامی غیرمنتظره از سمت خود استعفا و اعلام کرده بود که تنها تا انتهای سال جاری میلادی به عنوان نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد باقی خواهد ماند.

پیش‌تر اسامی مختلفی از جمله کلی نایت‌کرفت، جیمی مک‌کورت و ریک گرنل به ترتیب سفرای آمریکا در کشورهای کانادا، فرانسه و آلمان به عنوان گزینه‌های احتمالی او مطرح شده بودند.

هیلی در ادامه صفی طولانی از مقام‌های دولت ترامپ قرار می‌گیرد که استعفا داده یا اخراج شده‌اند.

از جمله گمانه‌زنی‌هایی که درباره دلایل استعفای او مطرح شده، آماده‌سازی برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری است با وجود این، او به صراحت گفته است که دست کم برای انتخابات 2020 نامزد نخواهد شد.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار