لبنان ادعا علیه ایران را تکذیب کرد

تهران (پانا) - اداره هواپیمایی لبنان ادعای اخیر شبکه تلویزیونی «فاکس نیوز» آمریکا درباره اقدام شرکت هواپیمایی «فارس قشم» ایران برای قاچاق سلاح به فرودگاه بین المللی «رفیق الحریری» بیروت را تکذیب کرد.

کد مطلب: ۸۵۱۳۰۵
لینک کوتاه کپی شد
لبنان ادعا علیه ایران را تکذیب کرد

به گزارش ایرنا، اداره کل هواپیمایی لبنان عصر سه شنبه با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد: شرکت هواپیمایی فارس قشم یک شرکت ایرانی است که پیشتر به اداره هواپیمایی لبنان درخواست انجام دو پرواز برای حمل بار بین فرودگاه های تهران - دمشق- بیروت - دوحه را ارائه داد.

بر اساس این اطلاعیه، پرواز نخست در مسیر رفت تهران - دمشق - بیروت در تاریخ 9 ژوئیه 2018 (18 تیر 1397) صورت گرفت که در آن هواپیمای متعلق به این شرکت از نوع B-747 بدون اینکه محموله ای همراه داشته باشد وارد فرودگاه رفیق الحریری شد.

این هواپیما یک روز بعد در مسیر برگشت، از بیروت به دوحه رفت در حالی که حامل «دام» بود و بارنامه آن نیز به تایید هواپیمایی قطر رسیده بود.
اطلاعیه هواپیمایی کشوری لبنان همچنین توضیح داد که پرواز دوم در مسیر رفت در تاریخ دوم اوت (11 مرداد) در مسیر تهران به بیروت صورت گرفت.

هواپیمای B-747 این پرواز بدون هیچ محموله ای وارد فرودگاه بیروت شد.

این هواپیما یک روز بعد در مسیر برگشت، از بیروت به دوحه رفت و بار دیگر حامل «دام» بود و بارنامه آن نیز به تایید هواپیمایی کشور قطر رسیده بود.

بر اساس این توضیحات، هواپیمایی کشوری لبنان «به طور قاطع» ادعای شبکه فاکس نیوز را رد کرد و از آن خواست تا قبل از انتشار هرگونه اطلاعاتی درباره فرودگاه بیروت، دقت کند.

فاکس نیوز به تازگی از قول منابع اطلاعاتی غربی گزارش داد، شرکت هواپیمایی فارس ایر قشم که 15 سال پیش با سرمایه خصوصی تاسیس شد، با همکاری سپاه قدس و کارخانجات اسلحه سازی در ایران در قاچاق تسلیحات و مهمات برای حزب الله لبنان دست داشته است.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار