آیا ولیعهد سعودی کشته شده است؟

تهران (پانا) - برخی کابران فضای مجازی با انتشار هشتگ "#وفاة_ولی_العهد" از فوت محمد بن سلمان ولی عهد سعودی خبر دادند.

کد مطلب: ۸۲۲۹۶۹
لینک کوتاه کپی شد
آیا ولیعهد سعودی کشته شده است؟

به گزارش تسنیم، در پی مخفی شدن طولانی مدت محمد بن سلمان ولیعهد عربستان از حدود یک ماه پیش در پی حادثه تیراندازی در اطراف یکی از کاخ‌های پادشاهی در منطقه "الخزامی" ریاض، و انتشار خبرهایی در مورد اصابت گلوله به وی در این حادثه، امروز خبرهایی درباره وفات وی در یکی از بیمارستان‌های شهر ریاض بر اثر شدت جراحات وارده منتشر شده است.

در این باره کاربری با عنوان "@E_N320"، در توئیتی نوشت که «ساعتی پیش محمد بن سلمان بر اثر جراحات شدید در ناحیه سینه در بیمارستان نیروهای گارد ملی ملک فهد فوت کرد».

برخی ها هم با اشاره به سانسور شدید اخبار درباره وضعیت بن سلمان پس از حادثه تیراندازی اخیر اظهار داشتند خبرها درخصوص سلامت بن سلمان ضدونقیض است و نمی توان از زنده بودن یا فوت وی مطمئن شد، و باید منتظر خبر رسمی در این باره از سوی دولت عربستان ماند.

یکی دیگر از کاربران توئیتر (@FMcGowan1953) هم با انتشار توئیتی تاکید کرد: با وجود اینکه از زمان حادثه تیراندازی در نزدیکی کاخ پادشاهی تا به حال کسی ولیعهد را ندیده است، اما من دلم نمی خواهد خبر فوت وی را باور کنم.

اما در مقابل کاربر دیگری "@F_G6785" که به نظر می آید از نیروهای موسوم به "ارتش سایبری" بن سلمان می باشد، ضمن تکذیب خبر وفات بن سلمان مدعی شده این خبر شایعه است و با هدف ایجاد هرج و مرج در عربستان از سوی قطر در فضای مجازی منتشر شده است.

با وجود این، کاربر دیگر "@rBurkepile897" گفته است که خبر وفات محمد بن سلمان حتما واقعیت دارد و شایعه نیست چرا که وی از زمان تیراندازی در اطراف یکی از کاخ ها در منطقه خزامی تا به امروز از انظار عمومی مخفی شده و اگر مشکلی برای وی پیش نیامده حتما تا کنون بارها در رسانه ها ظاهر می شد.

همچنین کاربر دیگری‌ ( 151Reece2e@) نوشته است که انتشار خبر وفات ولیعهد سعودی قطعا جنگ و جدل گسترده‌ای در بین شاهزادگان بر پا خواهد کرد.

برخی کارشناسان نیز معتقدند محمد بن سلمان بر اثر ایجاد جو شدیدی از استبداد و خفقان در بین دیگر اعضای خانواده پادشاهی سعودی، و نیز بر اثر برکناری بسیاری از شاهزادگان از سمت هایشان، با دشمنی گسترده‌ای در بین خاندان آل سعود مواجه است و هیچ بعید نیست که وی در روزهای اخیر مورد سوء قصد قرار گرفته و کشته شده است.

خبرگزاری رسمی عربستان نیز آخرین بار چند هفته پیش خبری درباره محمد بن سلمان منتشر کرده و از آن تاریخ تا به حال خبری درباره وی منتشر نکرده است.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار