حسینی در حاشیه جلسه هیات دولت:

دولت آماده تعامل سازنده با مجلس دوازدهم است

تهران (پانا) - معاون پارلمانی رئیس جمهوری با بیان اینکه دولت آماده تعامل سازنده با مجلس دوازدهم است، گفت در مجلس یازدهم در ۳ هفته باقیمانده بیشتر به بحث بودجه پرداخته می‌شود و مواردی نظیر پیشگیری از آسیب به زنان، بحث تجمعات و راهپیمایی‌ها که امیدواریم در این مجلس نهایی شود.

کد مطلب: ۱۴۶۹۹۹۵
لینک کوتاه کپی شد
دولت آماده تعامل سازنده با مجلس دوازدهم است

سید محمد حسینی امروز در حاشیه جلسه هیأت دولت به خبرنگاران، اظهار کرد: کار خوب مجلس این بود که اشکالی که شورای نگهبان به اجاره بها گرفته بود را رفع و مصوبه را نهایی کرد خصوصا با توجه به این‌که در آستانه تابستان و فصل نقل و انتقالات هستیم، امیدواریم شورای نگهبان نیز سریع‌تر آن را تصویب کند تا وزارت راه و شهرسازی بتواند به آن عمل کند.

وی افزود: تحقیق و تفحص مجلس از سازمان آفات و نباتات هم بیشتر متعلق به دولت قبل و تا ۱۴۰۰ است.

معاون رئیس جمهوری در امور مجلس در مورد اجرای ماده ۲۳۴ درخصوص کمبود دارو اظهار کرد: در این مورد توضیحاتی داده شد که نمایندگان قانع شدند این قضیه به قوه قضاییه ارسال نشود. وزارت بهداشت و صمت و دستگاه مختلف هم همه تلاش‌شان را انجام می دهند که این مسائل رفع شود. چون ظلمی صورت نگرفته بنابراین بحث ارسال این مورد به قوه قضاییه منتفی شد. با وجود کمبودهایی که در قضیه دارو وجود دارد، تمام تلاش دولت بر جبران این کمبودهاست.

وی با اشاره به مدت باقی‌مانده از مجلس یازدهم تصریح کرد: در ۳ هفته باقیمانده بیشتر به بحث بودجه پرداخته می‌شود و مواردی نظیر پیشگیری از آسیب به زنان، بحث تجمعات و راهپیمایی‌ها که امیدواریم در این مجلس نهایی شود. خودمان را برای تعامل سازنده با مجلس آینده آماده می‌کنیم. 

حسینی در پاسخ به سوالی درمورد نظر دولت نسبت به تعطیلی پنجشنبه یا شنبه، تأکید کرد: نظر دولت از ابتدا روشن بود و تعجب می کنم چرا کمیسیون اجتماعی هر بار یک روز را مطرح می‌کند! دولت از ابتدا این را مطرح کرد که تعطیلات دو روز باشد، غیر جمعه یک روز دیگر هم باشد به اختیار دولت؛ در شرایط فعلی عملا تهران پنجشنبه‌ها تعطیل است، مدارس در کل کشور پنجشنبه‌ها تعطیل است، دانشگاه‌های وزارت علوم و وزارت بهداشت هم پنجشنبه‌ها تعطیل است، برخی از استان‌ها هم پنجشنبه‌ها تعطیل هستند. در مورد ارتباطات هم مهم‌ترین شهری که با دنیا در تعامل است تهران است، به این ترتیب نظر دولت بر تعطیلی پنجشنبه هاست.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار