فرمانده نیروی زمینی ارتش عنوان کرد:

عملیات وعده صادق نشان داد که جمهوری اسلامی دست برتر را در منطقه دارد

تهران(پانا)-فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت عملیات وعده صادق نشان داد که جمهوری اسلامی دست برتر را در منطقه دارد و می‌تواند امنیت را بدون دخالت هیچ قدرت خارجی حاکم سازد.

کد مطلب: ۱۴۶۸۹۰۱
لینک کوتاه کپی شد
عملیات وعده صادق نشان داد که جمهوری اسلامی دست برتر را در منطقه دارد

امیر «کیومرث حیدری»، فرمانده نیروی زمینی ارتش پیش از خطبه‌های امروز نماز جمعه تهران با اشاره به عملیات «وعده صادق»، اظهار کرد: نیروهای مسلح کشورمان با پیروزی‌های غرور آفرین بار دیگر توانستند لبیک گوی امام انقلاب باشند و در این عملیات ولایت مداری نیرو های مسلح به منصه ظهور رسید.

وی افزود: عملیات وعده صادق دستاوردهای تاریخی دارد که به چهار دستاورد آن اشاره خواهم کرد.

فرمانده نیروی زمینی ارتش دستاورد اول عملیات وعده صادق را تحقق آیات قرآن خواند و با اشاره به سوره عنکبوت گفت: این آیه الهی وعده خدا را محقق کرد چون پهپادها و موشک‌های نقطه زن نیروهای هوایی از گنبد آهنین عبور کردند و این درس عبرتی برای رژیم صهیونیستی بود.

امیر حیدری دستاورد دوم این عملیات را محقق کردن فرامین امام انقلاب دانست و گفت: رهبر انقلاب در خطبه‌های عید سعید فطر امسال فرمودند: رژیم صهیونیستی باید تنبیه شود و تنبیه خواهد شد و رزمندگان سپاه اسلام با کمک ارتش جمهوری اسلامی آنها را تنبیه کردند و این رژیم بداند که اگر دست از پا خطا کند این دفعه سخت‌تر و کوبنده‌تر تنبیه خواهد شد، از این رو سومین دستاورد عملیات وعده صادق در هم شکستن هیمنه پوشالی رژیم صهیونیستی بود.

وی دستاورد چهارم این عملیات را تغییر معادله قدرت در منطقه به نفع جمهوری اسلامی ایران و تثبیت قدرت برتر نیروهای مسلح ایران دانست و تاکید کرد: کشورهای منطقه بارها مخاطب قرار گرفته‌اند که حضور بیگانگان نمی‌تواند تامین کننده امنیت و اهداف ملی آنها باشد و وحدت و متمرکز بودن بر مولفه‌های همگرا است که می‌تواند امنیت را در منطقه حاکم سازد و عملیات وعده صادق نشان داد که جمهوری اسلامی دست برتر را در منطقه دارد و می‌تواند امنیت را بدون دخالت هیچ قدرت خارجی حاکم سازد. 

فرمانده نیروی زمینی ارتش با اشاره به وقایع شب گذشته در اصفهان تصریح کرد: اگر اشیا پرنده مشکوک در آسمان کشور عرض اندام کنند مورد آماج پدافند هوایی قدرتمند ما قرار خواهند گرفت و بی نصیب هم نخواهند بود، هر چند اشیاء دیشب مشکوک بودند، اما پدافندی کشورمان با هوشمندی برخورد کرد.

امیر حیدری همچنین با اشاره به فرارسیدن روز ارتش جمهوری اسلامی، گفت: نیروی زمینی محوری جمهوری اسلامی ایران توانسته در سالهای اخیر تغییراتی در ساختار، سازمان، هویت و ماهیت یگان‌های خود ایجاد کند که این تغییرات او را به یک نیروی متحرک هجومی و واکنش سریع بدل کرده که آماده است به هر تهدیدی در هر زمان و مکان پاسخ کوبنده و قاطع بدهد.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار