بهادری جهرمی خبر داد؛

تصویب نخستین اساسنامه سازمان توسعه‌ای و سرمایه‌گذاری در حوزه علم و فناوری

تهران (پانا) - سخنگوی دولت از تصویب نخستین اساسنامه سازمان توسعه‌ای و سرمایه‌گذاری در حوزه علم و فناوری خبر داد.

کد مطلب: ۱۴۶۵۹۹۴
لینک کوتاه کپی شد
تصویب نخستین اساسنامه سازمان توسعه‌ای و سرمایه‌گذاری در حوزه علم و فناوری

علی بهادری جهرمی در حاشیه جلسه امروز هیات دولت در خبرنگاران گفت: با توجه به برگزاری جلسه فوق‌العاده دیروز هیات دولت، جلسه امروز هیات وزیران  چهارمین جلسه در  سال ۱۴۰۳ بود که برگزار شد.

وی افزود: در جلسه امروز هیات دولت وزرا گزارش‌هایی در خصوص خدماتی که در ایام نوروز به مردم  داشتند در بخش گردشگری، حمل و نقل ریلی، زمینی، هوایی و دریایی و  راه و شهرسازی ارائه کردند.

سخنگوی دولت تاکید کرد: جا دارد از همه عزیزانی که در ایام نوروز خدمات خود را به مردم ارائه کردند از جمله نیروهای هلال احمر و انتظامی تشکر کنیم.

بهادری جهرمی ادامه داد: مصوبات متعددی در این جلسه هیات دولت وجود داشت که به طور خاص به چند مورد آنها اشاره می‌کنم. آیین‌نامه فعالیت‌های حوزه خدمات عمومی که خدمات به مردم ارائه می‌شود، تصویب شد به گونه‌ای که در حوزه‌های آموزشی، بهداشتی، درمانی، ورزشی و فرهنگی و غیره که لازم است ساخت و سازهایی در  این حوزه‌ها انجام گیرد، آنان از پرداخت حق بیمه کارگران ساختمانی معاف شدند، تا هزینه تمام شده این ابنیه‌ها کاهش یابد البته به شرط آنکه به صورت دائمی در اختیار این حوزه‌هایی که اشاره کردم، باشند.

وی از تصویب نخستین اساسنامه سازمان توسعه ای و سرمایه‌گذاری در حوزه علم و فناوری توسط هیأت وزیران خبر داد و گفت: مطابق این اساسنامه، اولین سازمان توسعه‌ای فناوری در پارک علم و فناوری پردیس مجوز پیدا کرد که در همه حوزه‌های مالی، سرمایه گذاری، مشارکت اقتصادی و افزایش دامنه تاثیرگذاری فعالیت‌ها تحت یک شرکت مستقل اداره کند. این مقدمه‌ای است برای توسعه فعالیت‌های دانش‌بنیان برای همه مجموعه‌های دانش‌بنیان که تحت نظر وزارتخانه‌ها فعالیت می‌کنند.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار