درخواست صحرایی برای ایجاد رویداد «مولف دیجیتال» به نام‌ دانش‌آموز خبرنگار شهید آیدا قاسمی؛

المپیاد هوش مصنوعی به‌زودی در باشگاه دانش‌پژوهان جوان فعال خواهد شد

تهران (پانا) - وزیر آموزش و پرورش از راه‌اندازی المپیاد هوش مصنوعی ‌در باشگاه دانش‌پژوهان جوان در آینده نزدیک خبر داد.

کد مطلب: ۱۴۶۲۳۰۰
لینک کوتاه کپی شد
المپیاد هوش مصنوعی به‌زودی در باشگاه دانش‌پژوهان جوان فعال خواهد شد

رضامراد صحرایی در آیین افتتاحیه پنجمین رویداد ملی تولید محتوای دیجیتال بسیج که عصر امروز در لانه جاسوسی سابق برگزار شد، اظهار کرد: بر این باوریم که مسیر آینده برای قوی‌تر شدن ایران اسلامی، از مدرسه‌ها خواهد گذشت و روایت مهم ما روایت بازگشت به مدرسه است و کاشتن بذر قدرت آینده ایران در مدرسه است. یک شاهد بسیار روشن و عینی این روایت، همین دانش‌آموزانی است که امروز اینجا هستند که سربازان قوی ما در دنیای مجازی هستند.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش کشور، چند مفهوم مهم وجود دارد. یک مفهوم مهم در این سند که پیام آن ائتلاف برای تعلیم و تربیت کشور است، مفهوم موقعیت است. درباره این مفهوم می‌توان ساعت‌ها سخن گفت. اینکه آموزش ما متناسب با موقعیت‌هایی باشد که کودک ما قرار است با آن مواجه شود.

وی اضافه کرد: امروز در کنار موقعیت حقیقی یک موقعیت دیگری وجود دارد به نام موقعیت مجازی که کنش‌ورزی در این موقعیت موازی مجازی اگر به اندازه حقیقی مهم نباشد اما در کنار این مفهوم اهمیت دارد. مفهوم دوم هویت است که در ابعاد و مولفه‌های مختلف است. افراد ما یک هویت بیرونی و واقعی و یک هویت مجازی دارند، اصطلاحا یک شناسنامه عینی دارند و یک آی‌دی مجازی. نکته بسیار مهم این است که نه موقعیت مجازی بر حقیقی منطبق است و نه موقعیت حقیقی بر مجازی. کنار این دو نکته سوم عبارت است از قدرت تعیین دستور کار. برنده کسی است که دستور کار را تعیین می‌کند.

وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: بدون تردید برندگان موقعیت حقیقی لزوما در موقعیت مجازی نیستند. در جهان موازی مجازی پدیده‌هایی داریم که در جهان حقیقی یا نداریم یا معکوس آن چیزی هستند که در فضای مجازی است. بنابراین پیام این نشست تخصصی این است که اگر چه در موقعیت حقیقی، برنده هستیم مرز ما مستحکم است و کسی جرات نگاه چپ به هیچ یک از مرزهای ما را ندارد اما در موقعیت مجازی باید بیش از پیش بکوشیم.

صحرایی با بیان اینکه در موقعیت مجازی دستور کارها را ما تعیین نمی‌کنیم، خاطرنشان کرد: در فتنه ۱۴۰۱ یک ایران مجازی تشکیل شده بود که دائما هشدار سقوط آن را می‌دادند، حال اینکه در دنیای حقیقی ایرانی استوار و راست قامت ایستاده بود. فرزندان ما در فضای مجازی فکر می‌کردند همه چیز از دست رفته حال اینکه در فضای حقیقی هیچ چیزی از دست نرفته بود بلکه فهم ما از مسایلی که دوری گزیده بودیم بیشتر شد.

وی ادامه داد: این دنیای مجازی واقعی، کمتر به رسمیت شناخته شده و پیام این نشست مهم این است که این دنیای مجازی را باید بیش از پیش مورد توجه قرار داد و به رسمیت شناخت. ما همانگونه که در موقعیت حقیقی برنده بودیم، باید بکوشیم که در موقعیت مجازی نیز برنده باشیم. آن چیزی که امروز ما را متمایز کرده است این است که ما دستور کار برای آینده منطقه و جهان تعیین می‌کنیم. این اقدام بسیج نشان از هوشمندی فرماندهان بسیج و سپاه دارد.

صحرایی با بیان اینکه موضوع هوش مصنوعی امروز پرچمدار می‌خواهد و دانش‌آموزان ما این آینده را خواهند ساخت، گفت: ‌فعالیت هدفمند و هویت‌ساز در فضای مجازی مهم است. کسی می‌تواند در فضای مجازی فعالیت مناسبی داشته باشد که هویت خودش را بشناسد. جور دیگری باید جنگید، این سخن شهید است.

وزیر آموزش و پرورش بر تهیه محتوای مناسب ‌دیجیتال از کتب درسی تاکید کرد و از راه‌اندازی المپیاد هوش مصنوعی ‌در باشگاه دانش‌پژوهان جوان در آینده نزدیک خبر داد.

صحرایی از برگزارکنندگان این برنامه درخواست کرد که ‌رویداد مولف دیجیتال (تولید محتوای دیجیتال از کتب درسی) با کمک سازمان فضای مجازی بسیج با نام دانش‌آموز‌خبرنگار شهید آیدا قاسمی فعال شود.

گفتنی است سریال پونمایی روایت حبیب کاری از برگزیدگان رویداد چهارم تولید محتوای دیجیتال بسیج، نیز در این مراسم با حضور وزیر آموزش و پرورش و معاون هماهنگ‌کننده سازمان بسیج مستضعفین رونمایی شد.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار