با دستور رئیس جمهور صورت گرفت؛

آغاز عملیات اجرایی ساخت ۶۰ هزار واحد مسکونی دانشگاهیان

تهران (پانا) - عملیات اجرایی بیش از ۶۰ هزار واحد مسکونی دانشگاهیان و خوابگاه های دانشجویان متأهل با دستور رئیس جمهور آغاز شد.

کد مطلب: ۱۴۶۰۰۵۳
لینک کوتاه کپی شد
آغاز عملیات اجرایی ساخت ۶۰ هزار واحد مسکونی دانشگاهیان

صبح امروز با حضور رئیس جمهور و وزرای راه و شهرسازی، علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی عملیات اجرایی ساخت بیش از ۵۰ هزار واحد مسکونی دانشگاهیان در سراسر کشور آغاز شد.

مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی در این مراسم با اشاره به آغاز ساخت ۶۰ هزار واحد مسکن اقشار دانشگاهی اظهار کرد: علاوه بر احداث مسکن اساتید و دانشگاهیان، در این طرح خوابگاه دانشجویان متأهل را نیز آغاز می کنیم.

وی افزود: بخش اعظم اراضی تأمین شده در این طرح، زمین های مازاد خود دانشگاه هاست این کار با توافق وزارتین علوم و بهداشت و همچنین دانشگاه آزاد انجام شده است و نظرات رؤسای دانشگاه ها نیز اخذ شده است؛ مسکن همواره یکی از دغدغه های استادان دانشگاه ها بوده است و این طرح، شروع اجرای ساخت مساکن دانشگاهیان است و امیدواریم تعداد این واحدها را افزایش دهیم.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه ساخت خوابگاه دانشجویان متأهل، تکلیف قانونی بر عهده ماست که در گذشته تعداد آن کم بود افزود: امیدواریم در دولت سیزدهم در این امر موفق باشیم؛ اراضی در این طرح به اساتید به صورت اجاره ۹۹ ساله واگذار می شود و عملا قیمت زمین در این طرح برای استادان دانشگاه ها به صفر رسیده است.

وی خاطرنشان کرد: با تسهیلات بانک ها و کمکی که دانشگاه ها به استادان می کنند و نیز آورده خود متقاضیان، هزینه ساخت تأمین می شود؛ باید کمیسیون ماده ۵ استان ها برگزار شده و مجوزهای تغییر کاربری این اراضی صادر شود بخشی از این واحدها وارد فرآیند ساخت شده اند.

بذرپاش با بیان اینکه ساخت بیش از ۶۰ هزار و ۱۸۵ واحد مسکونی آغاز می شود در حوزه وزارت علوم، ۵۴ هزار و ۷۰۷ هکتار زمین تأمین شده که ۳۰ هزار و ۵۶۶ واحد برای استادان و دانشگاهیان و ۵۸۰۰ واحد نیز خوابگاه متأهلی در این اراضی احداث می شود. همچنین ۹۵۷ هکتار زمین برای واحدهای دانشگاه آزاد تأمین شده که ۲۳ هزارو ۸۱۹ واحد در آن ها احداث می شود.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار