زهره الهیان در گفت‌وگو با پانا:

تعریف رهبری از خواص به نخبگان هویت ویژه خواهد داد

تعداد بالای کاندیداهای زن در انتخابات مجلس نشان دهنده حضور جدی و مشارکت بالای جامعه نخبگانی بانوان است

تهران (پانا) - نمایندهٔ مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی با اشاره به تعریف خواص از دیدگاه مقام معظم رهبری گفت تعریف رهبر معظم انقلاب از خواص به نخبگانی که در بدنه جامعه نفوذ دارند، هویت ویژه‌ای خواهد داد.

کد مطلب: ۱۴۴۶۹۱۲
لینک کوتاه کپی شد
تعریف رهبری از خواص به نخبگان هویت ویژه خواهد داد

زهره الهیان؛ نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با پانا درخصوص فرمایشات مقام معظم رهبری در زمینه انتخابات و فعالیت خواص برای جذب مشارکت مردم در انتخابات بیان کرد: «فرمایشات مقام معظم رهبری در آستانه انتخابات از اهمیت و ویژگی خاصی برخوردار است. بدین معنا که تاکید همیشگی مقام معظم رهبری بر مشارکت حداکثری این بار هم با معنی دیگری در میان مردم، نخبگان و خواص تقدیم شد. ایشان در فرمایشات خود معنای دیگری از خواص را مطرح فرمودند.»

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در یازدهمین دوره مجلس با اشاره به تعریف خواص از دیدگاه رهبری بر اهمیت هدایت صحیح جامعه تاکید کرد و گفت: «مقام معظم رهبری همچنین فرمودند که خواص افراد نام و نشاندار نیستند، بلکه از منظر رهبری خواص افراد و نخبگانی هستند که در میان مردم سطوح و صفوف مختلف جامعه و قشرهای مختلف جامعه نفوذ دارند و حرکت عمومی جامعه را جهت‌دهی و مدیریت می‌کنند.»

الهیان این افراد را به دور از جوزدگی برشمرد و به تاثیر خواص بر پیشرفت همه جانبه کشور اشاره کرد و گفت: «این افراد با تحلیل صحیح و با یک کنشگری به موقع و به دور از جوزدگی ناشی از فضاهای عمومی تلاش می‌کنند مسیر جامعه را به سمت صحیح هدایت کنند. این تعریف از خواص هویت ویژه‌ای خواهد داد به نخبگانی که در بدنه جامعه نفوذ دارند و مردم جامعه را در مسیر حرکت نظام و انقلاب به سمت پیشرفت، آبادانی، اعتلا و تعالی هدایت و جهت دهی خواهند کرد.»

وی تعریف مقام معظم رهبری از خواص را موجب دلگرمی افراد کنشگر و خواص حقیقی دانست و اظهار کرد: «این تعریف از خواص و تاثیر آن بر رشد و اعتلای جامعه در فرمایشات مقام معظم رهبری موجب دلگرمی آن دسته از افرادی شد که بی‌تفاوت از کنار تحولات جامعه عبور نمی‌کنند. افرادی که با روحیه اصلاح گری تلاش می‌کنند که مسیر جامعه به سمت تعالی و پیشرفت اصلاح شود از صحبت‌های ایشان دلگرم شدند.»

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افراد بی‌تفاوت نسبت به تحولات جامعه را فاقد ویژگی خواص برشمرد و در رابطه با آنان افزود: «همه افرادی که در تحولات جامعه به ویژه در فضای انتخابات که تعیین کننده سرنوشت کشور است، بی تفاوت هستند و به نوعی از ویژگی خواص محروم هستند، جزو خواص به حساب نمی‌آیند. این افراد نسبت به اصلاحات بی‌تفاوت هستند یا نسبت به تحول و رویکرد تحولی که می‌تواند در قالب انتخابات تحقق پیدا کند بی‌تفاوت هستند.»

خروج از قطار پرشتاب انقلاب با نادیده گرفتن تحولات جامعه

الهیان افراد غیر فعال و دور از تحول را خارج از قطار انقلاب دانست و گفت: «این دسته از افراد که با بی‌تفاوتی نسبت به جامعه و تحولات آن برخورد می‌کنند به تدریج از مسیر پویای جامعه حذف خواهند شد. این افراد به تدریج از قطار پویا و پر شتاب انقلاب پیاده خواهند شد. ملت راه خود را همراه با خواص و نخبگانی که درک صحیحی از موقعیت حساس کنونی داشته پیش خواهد گرفت.»

وی درخصوص مشارکت و عملکرد بانوان در انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی با اشاره به آمار بالای کاندیداهای زن در انتخابات اسفند ماه مجلس از حضور جدی بانوان در این انتخابات خبرداد و بیان کرد: «همین تعداد بالای کاندیداهای زن و ثبت‌نام کنندگان به نوعی نشان دهنده حضور جدی و مشارکت بالای جامعه نخبگانی بانوان و توده جامعه بانوان کشور خواهد بود. »

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضرورت برگزاری انتخابات با چهار مولفه سلامت، رقابت، مشارکت، امنیت برای حضور مردم اظهار کرد: «نهادهای مجری و ناظر بر انتخابات باید بر برگزاری یک انتخابات سالم و پرشور کمک کنند. این سلامت در انتخابات به نوعی مشوقی برای حضور حداکثری و بالای مردم در انتخابات اسفند ماه مجلس شورای اسلامی خواهد بود.»

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار