تحریم‌های جدید وزارت خزانه‌داری آمریکا علیه ایران

تهران (پانا) - وزارت خزانه‌داری آمریکا امروز جمعه اعلام کرد که 6 فرد و پنج نهاد مرتبط با ایران را تحریم می‌کند.

کد مطلب: ۱۴۴۵۵۸۴
لینک کوتاه کپی شد
تحریم‌های جدید وزارت خزانه‌داری آمریکا علیه ایران

وزارت خزانه‌داری آمریکا در به‌روز رسانی لیست اتباع تحریم شده خود گفت که افراد جدید تحریم شده اتباع ایرانی هستند و گفته می‌شود با فرماندهی سایبری الکترونیک سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مرتبط هستند.

وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد: «ایالات متحده در واکنش به عملیات سایبری اخیر، بازیگران سایبری وابسته به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را که طی آن آنها تصاویری از کنترلرهای منطقی قابل برنامه‌ریزی ساخت شرکت یونیترونیکس اسرائیلی را هک و منتشر کردند، تحریم می‌کند.»

وزارت خزانه‌داری در بیانیه‌ای جداگانه اعلام کرد که چهار مورد از نهادهای تحریم شده با یک شبکه خرید برنامه موشک‌های بالستیک و پهپادهای ایران مرتبط هستند. در این بیانیه آمده است که نهاد دیگر با فروش میلیون‌ها دلار کالا برای نیروی قدس سپاه در ارتباط است. در بیانیه همچنین آمده است که چهار شرکت از پنج نهاد شامل شرکت نفت چین، شرکت بازرگانی Advantage و شرکت بازرگانی بین‌المللی FY در چین مستقر هستند. در این بیانیه ادعا شده است که «گسترش سلاح‌های ایران از جمله پهپادها و موشک‌هایی که سربازان آمریکایی را هدف قرار می‌دهند»، همچنان تهدیدی حیاتی برای ثبات منطقه است. براساس این بیانیه، ایالات متحده در استفاده از تمام ابزارهای موجود برای «ایجاد اختلال در شبکه‌های تدارکات غیرقانونی که قطعات سیستم‌های تسلیحاتی را تامین می‌کنند»، تردید نخواهد کرد.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار