پایان قراردادهای«شرکتی و حجمی» با مصوبه مجلس

تهران (پانا) - سخنگوی کمیسیون تلفیق برنامه هفتم توسعه مجلس شورای اسلامی گفت به موجب مصوبه مجلس، از ابتدای سال ۱۴۰۳ عقد هرگونه قرارداد دستگاه‌ها برای فعالیت‌های حجمی با شرکت‌ها لغو شده و افراد باید به طور مستقیم با دولت و دستگاه مذکور قرارداد فعالیت امضا کنند.

کد مطلب: ۱۴۴۴۱۱۴
لینک کوتاه کپی شد
پایان قراردادهای«شرکتی و حجمی» با مصوبه مجلس

محسن زنگنه در حاشیه جلسه علنی امروز (یکشنبه 8 بهمن ماه) با اشاره به طرح ساماندهی کارکنان دستگاه‌های موضوع ماده (29) قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران که از سوی شورای نگهبان اعاده شده بود، گفت: یکی از طرح‌های مهم مجلس ساماندهی نیروهای دستگاه‌های دولتی بود که به صورت‌های مختلف حجمی، قراردادی و شرکتی به فعالیت خود می‌پرداختند.

نماینده مردم «تربت حیدریه» در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به رفع ایرادات برخی از تبصره های طرح مذکور در مجلس، بیان کرد: رفع مشکل اصل ۷۵ قانون اساسی و مسئله ایجاد بدهی برای دولت در طرح مذکور و در جلسه امروز مورد بررسی قرار گرفت.

وی تاکید کرد: به موجب مصوبه مجلس، از ابتدای سال ۱۴۰۳ عقد هرگونه قرارداد دستگاه ها برای فعالیت‌های حجمی، به مانند فعالیت‌هایی نظیر حمل و نقل، تاسیسات ، نگهبانی و باغبانی ... با شرکت ها لغو شده و افراد باید به طور مستقیم با دولت و دستگاه مذکور قرارداد فعالیت امضا کنند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی ادامه داد:همچنین مقرر شد پس از اجرای قانون، هر زمانی که قرارداد کارمندان شرکتی فعلی به پایان رسید، آن قرارداد به دستگاه مذکور منتقل شده و فرد دیگر به صورت مستقیم با دستگاه، قرارداد کاری منعقد کند. همچنین این قرارداد در قالب قرارداد یک ساله تحت عنوان کار معین خواهد بود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ادامه داد: همچنین ما این امکان را در قانون در نظر گرفتیم که اگر دستگاهی به هر دلیلی نیروی رسمی جذب کرد، این نیروها هم با حفظ سابقه کاری در پروسه استخدام قرار گیرند.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار