امیر سرتیپ آشتیانی:

در مسیر دفاع از کشور تمام توان و تلاش خود را به کار خواهیم گرفت

تهران (پانا) - وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت الحاق پهپادها در توان رزم ارتش جمهوری اسلامی ایران تاثیر به سزایی خواهد داشت

کد مطلب: ۱۴۴۲۷۳۴
لینک کوتاه کپی شد
در مسیر دفاع از کشور تمام توان و تلاش خود را به کار خواهیم گرفت

امیر سرتیپ آشتیانی در آیین الحاق انبوهی از پهپادهای راهبردی رزمی، شناسایی، انهدامی و راداری تولید شده توسط وزارت دفاع با همکاری ارتش به یگان های آجا، با اشاره به اینکه یکی از مهم ترین وظایف این وزارت خانه تجهیز و تسلیح نیروهای مسلح در جهت دفاع از کشور می باشد، گفت:الحاق این پهپادها در توان رزم ارتش جمهوری اسلامی ایران تاثیر بسزایی خواهد داشت.

امیر سرتیپ آشتیانی با بیان این‌که «همواره تمامی تحولات منطقه و جهانی تحت رصد می‌باشد»، افزود: فناوری های نوین و به روز در دنیا بررسی می‌شود و با نیازهای نیروهای مسلح تطبیق داده می‌شود تا در راستای دفاع از کشور و مقابله با تهدیدات زمینی، هوایی، دریایی و فضایی بومی سازی و تولید شود.

وزیر دفاع در پایان خاطرنشان کرد: به مردم اطمینان می‌دهیم در مسیر دفاع از کشور و افزایش قدرت بازدارندگی و ارتقا توان رزمی نیروهای مسلح تمام توان و تلاش خود را به کار خواهیم گرفت و دشمن ناامید خواهد شد.

پهپادها توان رزم ویژه‌ای به نیروهای مسلح افزوده اند

سرلشکر سیدعبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش نیز در ادامه ضمن تبریک میلاد امام جواد(ع) و امام علی(ع)، گفت: وظیفه نیروهای مسلح و از جمله ارتش این است که هر روز برای افزایش توان رزمی خود تلاش کنند تا بتوانند ماموریت های محوله را به بهترین نحو ممکن و با موفقیت به سرانجام برسانند.

فرمانده کل ارتش با اشاره به نقش پهپادها در نبردهای حال و آینده، تصریح کرد: در این چند سال اخیر نقش پهپادها در عرصه‌های مختلف شناسایی، رزمی، انهدامی،جنگالی و رادارهای پرنده در زمین، هوا و دریا موثر و غیرقابل انکار بوده است. حضور پهپاد در نیروهای مسلح در همه جهان، توان رزم ویژه‌ای به نیروهای مسلح افزوده است.

وی ادامه داد: در سال‌های اخیر به خصوص در نیروهای مسلح ما، با توانمندی بالا و اهتمامی که در وزارت دفاع و سازمان صنایع هوایی وجود دارد، اتفاقات مبارکی افتاده و در همین یکی دو سال اخیر صدها فروند انواع پهپاد از نظر تعداد و تنوع به ارتش جمهوری اسلامی ایران افزوده شده است.

سرلشکر موسوی با اشاره به الحاق امروز انبوهی از پهپادهای راهبردی رزمی، شناسایی، انهدامی و راداری در چندین نقطه از کشور به یگان های ارتش، گفت: حتماً این الحاق ها موجب ارتقای قابل ملاحظه ای در توان رزم نیروهای زمینی، پدافند هوایی، هوایی و دریایی خواهد شد تا بتوانند ماموریت‌های خود را به بهترین نحو انجام دهند.

فرمانده کل ارتش ضمن تشکر از اهتمام وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، سازمان صنایع هوایی و دیگر صنایع همکار در تحقق فرمان مبارک فرماندهی معظم کل قوا مبنی بر جبران عقب افتادگی‌ها، افزایش تعداد پهپادها و ارتقا کیفیت آن‌ها، تصریح کرد: امروز در حوزه پهپاد همه چیز، از حوزه طراحی تا به کارگیری در مقابل تهدیدات، متکی به توان داخلی و دانش دانشمندان جوان کشور است

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار