وزیر کشور در دیدار جمعی از مدیران مسئول روزنامه‌های اصلاح‌طلب:

دشمنان برای کاهش مشارکت طراحی‌های زیادی انجام داده‌اند

مردم باید با حفظ عزت، رفاه بیشتری داشته باشند/ انتخابات، مشارکت و وحدت ملی مربوط به یک دولت نیست

تهران (پانا) - وزیر کشور با بیان اینکه انتخابات نقطه عضوگیری احزاب است، گفت دشمنان برای کاهش مشارکت طراحی‌های زیادی انجام داده‌اند؛ انتخابات، مشارکت، امنیت و وحدت ملی مربوط به یک دولت نیست و همه در آن سهیم هستند.

کد مطلب: ۱۴۴۲۵۲۲
لینک کوتاه کپی شد
دشمنان برای کاهش مشارکت طراحی‌های زیادی انجام داده‌اند

به گزارش مرکز اطلاع رسانی وزارت کشور، احمد وحیدی در دیدار جمعی از مدیران مسوول روزنامه‌های اصلاح طلب، بر فعال‌تر شدن گفت‌وگو با احزاب و حوزه‌های دیگر تأکید کرد و افزود: به برگزاری نشست و گفت‌وگو با همه گروه‌هایی که در چارچوب قانون فعالیت می کنند، اعتقاد دارم چراکه باعث می شود خط کشی‌های غیرواقعی که سم مهلکی برای کشور است، عقب رانده شود.

وحیدی ضمن اشاره به انتخابات و قانون جدید اظهار کرد: وزارت کشور با توجه به قانون جدید و فرصت کم، توانست زمینه اجرایی شدن آن را فراهم سازد و تلاش کردیم همه تفکرها و سلایق در انتخابات ثبت نام کنند.

وزیر کشور خاطرنشان کرد: ما هم علاقه مند بودیم تا حد امکان احراز صلاحیت‌ها افزایش یابد و برای این کار تلاش شد که البته بی نتیجه هم نبود. ما به داوطلبان احراز صلاحیت نشده، توصیه کردیم که از فرصت اعتراض در مرحله بعدی استفاده کنند. از این رو، تلاش ما در مرحله پیش ثبت نام و ثبت نام قطعی این بود که حداکثر افراد، احراز صلاحیت شوند، مگر آنهایی که واقعا براساس مواد قانونی مشکل داشته باشند.

وی با اشاره به توالی دولت‌های پس از انقلاب اسلامی و همچنین حضور نمایندگان با سلایق مختلف سیاسی در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: در همه دوره ها انتخابات به سلامت برگزار شده است و این واقعیات باید به مردم منعکس شود.

وزیر کشور مسیر پیشرفت و تعالی کشور را برای همه احزاب و گروه های سیاسی مهم دانست و اظهار کرد: ممکن است در برخی شیوه ها اختلاف نظرهایی وجود داشته باشد، اما همه به اعتلا و سربلندی ایران اعتقاد داریم.

وزیر کشور بر تشریح دستاوردهای انقلاب برای جوانان تاکید کرد و یادآور شد: دولت سیزدهم در ۲ سال فعالیت خود، کارنامه خوبی از خود برجای گذاشته است.

وحیدی با تاکید بر امیدآفرینی در جامعه ادامه داد: بخشی از این کار برعهده رسانه‌ها و جریان های سیاسی، به عنوان حلقه های واسط جامعه است.

وی با بیان اینکه انتخابات نقطه عضوگیری احزاب است، اظهار کرد: انتخابات، مشارکت، امنیت و وحدت ملی مربوط به یک دولت نیست و همه در آن سهیم هستند.

وزیر کشور، منفعت ملی را پیشرفت کشور دانست و با بیان اینکه مردم باید با حفظ عزت، رفاه بیشتری داشته باشند، گفت: وظیفه ملی، دینی، انقلابی ما این است که مردم را به مشارکت دعوت کنیم.

وحیدی با بیان اینکه دشمنان برای کاهش مشارکت طراحی‌های زیادی انجام داده اند، گفت: آنها هویت جوانان را نشانه گرفته‌اند و از توطئه های مختلف حتی اقدامات تروریستی برای زدودن آرامش در جامعه استفاده می کنند.

مدیران مسئول و سردبیران چندین رسانه کشور نیز در این دیدار نقطه نظرات خود را درباره مسائل مرتبط با حضور مردم در انتخابات پیش رو (مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری) مطرح کردند.

رهنمودهای انتخاباتی رهبر معظم انقلاب، ضرورت طرح ایده های جدید از سوی نامزدها و نیز برگزارکنندگان انتخابات، تاثیر مسائل اقتصادی، تحولات امنیتی، اجتماعی و بین المللی، مساله رد صلاحیت‌ها، بررسی موانع و راهکارهای افزایش مشارکت مردم در انتخابات و امیدآفرینیاز جمله موارد مطرح شده از سوی مدیران رسانه ها بود.

تکرار این جلسات، دیدارها و تبادل اخبار و اطلاعات برای ایجاد امید و انگیزه، تقویت روند نشاط اجتماعی و امیدوار کردن مردم، پرهیز از نفرت‌افکنی در جامعه از دیگر مواردی بود که مدیران رسانه ای به آنها اشاره کردند.

انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری به طور همزمان در ۱۱ اسفند برگزار می‌شود.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار