شاهچراغی:

هرگونه دخالت در اجرای انتخابات خط قرمز وزارت کشور است

تهران (پانا) - رئیس ستاد انتخابات کشور خطاب به فرمانداران گفت ما امانت‌دار مردم هستیم و در اجرای انتخابات با بی طرفی کامل باید عمل کنیم؛ هرگونه دخالت در امر اجرای انتخابات خط قرمز وزارت کشور است.

کد مطلب: ۱۴۳۱۸۴۵
لینک کوتاه کپی شد
هرگونه دخالت در اجرای انتخابات خط قرمز وزارت کشور است

به گزارش وزارت کشور، آموزش چهارمین گروه از فرمانداران و دبیران و رؤسای کمیته‌های آموزش و پژوهش و فناوری اطلاعات ستادهای انتخابات استان‌ها، صبح چهارشنبه با سخنان «سید محمد تقی شاهچراغی» معاون سیاسی وزیر و رئیس ستاد انتخابات کشور در سالن الغدیر وزارت کشور آغاز شد.

رئیس ستاد انتخابات کشور طی سخنانی در مراسم افتتاحیه این نشست آموزشی دو روزه، هرگونه دخالت در امر انتخابات را خط قرمز وزارت کشور عنوان کرد و گفت: وزارت کشور مجری انتخابات است و فرمانداران باید توجه ویژه‌ای به این موضوع داشته باشند.

معاون سیاسی وزارت کشور با تأکید براینکه کسی اجازه دخالت در امر انتخابات را ندارد، افزود: در قانون جدید تأکید شده که شعب باید یک روز قبل از شروع اخذ رأی مورد بازدید قرار بگیرند و مسئولان از جمله فرمانداران باید از برگزاری خوب انتخابات در شعب اطمینان لازم و کامل را حاصل کنند.

وی با تأکید براینکه وقت مردم نباید در صف های طولانی برای اخذ رأی هدر برود، اظهارداشت: بررسی‌های گذشته نشان می‌دهد یک تمرکز مناسب برای استقرار شعب وجود نداشته است؛ به عنوان مثال شهرک‌های صنعتی و مراکز پر جمعیت مورد توجه قرار خواهد گرفت و تسهیل در امر اخذ رأی از مردم در دستور کار قرار دارد.

رئیس ستاد انتخابات کشور با اشاره به اینکه مرکز جمعیتی در برخی نقاط کشور تغییر پیدا کرده‌اند، افزود: تأمین منابع انسانی، نرم افزاری و سخت‌افزاری برای تسهیل در امر اجرای انتخابات از وظایف فرمانداران و بخشداران در سراسر کشور است .

بر اساس این گزارش، آشنایی با قوانین و مقررات و امور اجرایی انتخابات، آشنایی با فرآیندهای انتخابات الکترونیکی، آشنای با امور امنیتی، آشنایی با امور اطلاع‌رسانی انتخابات، نقش فرمانداران در تقویت و افزایش مشارکت و جنگ شناختی و کارکردهای آن در فضای رسانه و انتخابات از موضوعات مطرح در این دوره آموزشی دو روزه برای چهارمین گروه از فرمانداران است.

انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی برای انتخاب ۲۹۰ نماینده برای یک دوره چهارساله و ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری برای انتخاب ۸۸ عضو این مجلس برای یک دوره هشت ساله روز جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ در سراسر کشور برگزار می‌شود.

مرکز مطالعات راهبردی و آموزش وزارت کشور با هدف توانمندسازی و دستیابی به عملکرد مناسب از ابتدای سال جاری تاکنون بالغ بر ۱۲۰ هزار نفر ساعت برای کارکنان ستادی و بیش از ۷۰ هزار نفر ساعت برای کارکنان استانی دوره آموزشی از جمله با موضوع انتخابات برگزار کرده که پنج دوره آموزشی ویژه برای فرمانداران اختصاص یافته است.

آموزش سومین گروه از فرمانداران روزهای ۱۵ و ۱۶ آذر ماه جاری برگزار شد.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار