در حاشیه جلسه هیات دولت؛

مرتضوی جزئیات قانون جدید بازنشستگی و زمان اجرای آن را تشریح کرد

اجرای قانون جدید بازنشستگی از ابتدای سال ۱۴۰۵ آغاز خواهد شد

تهران (پانا) - وزیر تعاون ،کار و رفاه اجتماعی نحوه اجرای مصوبات اخیر مجلس درباره بازنشستگی را تشریح کرد.

کد مطلب: ۱۴۲۶۰۲۸
لینک کوتاه کپی شد
مرتضوی جزئیات قانون جدید بازنشستگی و زمان اجرای آن را تشریح کرد

صولت مرتضوی در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران در مورد اجرای طرح کالا برگ، گفت: تمام زیر ساخت های نرم افزاری و سخت افزاری اجرای این طرح تکمیل شده و نزدیک به ۱۵۰ هزار فروشگاه به سامانه متصل هستند. هر چه زمان می گذرد اقبال عمومی به این طرح بیشتر می شود از ۱۷ آبان تا الان حدود ۲ میلیون و پانصد هزار نفر از این ساز و کار استفاده کردند، در لایحه بودجه ۱۴۰۳ هم به این موضوع پرداخته شده است و دولت به تکلیف خود در مورد کالا برگ عملا کرده است.

وی در خصوص مصوبه اخیر مجلس برای حقوق بازنشستگان نیز گفت: منابع پرداخت مستمری و حقوق بازنشستگان از کسورات قانونی کارمندان و شاغلین در بخش خصوصی و عمومی تامین می شود با توجه به افزایش میانگین امید به زندگی ضریب پایداری و پشتیبانی صندوق ها که در چارچوب مقررات و شاخص های بین المللی ۶ نفر حقوق بگیر به یک نفر بازنشسته می باشد، به شدت کاهش یافته است.

وزیر کار ادامه داد: در صندوق تامین اجتماعی که بهترین صندوق است چهار و یک دهم حقوق بگیر به یک بازنشسته است، در صندوق بازنشستگی کشوری هفت دهم حقوق بگیر به یک بازنشسته است، بسیاری از صندوق ها، صندوق بسته تعریف شده اند و علت این است که میانگین شاخص امید به زندگی و ضریب پشتیبانی کاهش یافته است.پیشنهاد دولت این بود که در طول برنامه برای آحاد کارمندان دولت سه ماه خدمت افزایش یابد در مجلس اصلاح شد.

وی تاکید کرد: افرادی که ۲۸ و ۲۹ سال تمام سابقه دارند، مشمول این قانون نمی‌شود و اجرای این قانون از ابتدای سال ۱۴۰۵ آغاز خواهد شد.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار