در گفت‌وگوی تلفنی وزرای خارجه ایران و مصر مطرح شد:

ضرورت آتش‌بس و ارسال کمک‌های بشردوستانه به غزه

تهران (پانا) - آخرین تحولات فلسطین در گفت‌وگوی تلفنی امیرعبداللهیان (وزیر امور خارجه کشورمان) با سامح شکری (وزیر خارجه مصر) مورد گفت‌وگو و تبادل نظر قرار گرفت.

کد مطلب: ۱۴۲۱۱۲۳
لینک کوتاه کپی شد
ضرورت آتش‌بس و ارسال کمک‌های بشردوستانه به غزه

حسین امیرعبداللهیان با اشاره به جایگاه ایران و مصر به عنوان 2 کشور مهم اسلامی، تداوم رایزنی‌ها میان 2 کشور پیرامون راه‌های پایان بخشیدن به بحران جاری در فلسطین و حملات وحشیانه رژیم اسرائیل علیه غیرنظامیان غزه و کرانه را مهم برشمرد.

وزیر امور خارجه کشورمان همچنین با تاکید بر اهمیت نشست آتی سران کشورهای اسلامی در ریاض برای تداوم مشورت‌های مشترک تهران و قاهره اظهار آمادگی کرد.

امیرعبداللهیان بر آمادگی جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران برای ارسال کمک‌های بشردوستانه به غزه از طریق مصر تاکید کرد.

سامح شکری (وزیر امور خارجه مصر) نیز در این گفت‌وگوی تلفنی به نوبه خود ضمن تشریح اقدامات مصر برای رساندن کمک‌های بشردوستانه بین‌المللی به ساکنان غزه از مواضع و تلاش‌های کشورهای عربی و اسلامی و جمهوری اسلامی ایران در این راستا تشکر و قدردانی کرد.

وزیر امور خارجه مصر همچنین بر تداوم رایزنی دوجانبه و چندجانبه برای کمک به توقف جنگ و برقراری آتش‌بس در غزه و ارسال کمک‌های بشردوستانه به مردم غزه تاکید کرد.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار