بهادری جهرمی:

شاخص رژیم صهیونیستی ترساندن ملت‌ها برای انحراف از مسیر حق بوده است

جوانان ایرانی هیمنه پوشالی آمریکا را در سال ۵۸ به جهانیان نشان دادند

تهران (پانا)‌ - سخنگوی دولت گفت شاخص استکباران و رژیم صهیونیستی ترساندن ملت‌ها بوده تا با ایجاد این مساله آنها را از مسیر حق منصرف کنند.

کد مطلب: ۱۴۱۹۶۸۰
لینک کوتاه کپی شد
شاخص رژیم صهیونیستی ترساندن ملت‌ها برای انحراف از مسیر حق بوده است

علی بهادری جهرمی روز شنبه در مراسم راهپیمایی ۱۳ آبان مردم قزوین، اظهار کرد: امروز جوانان غزه نیز نشان دادند که ادعاهای رژیم صهیونیستی به عنوان یک ابرقدرت جهانی یک ادعای توخالی بیش نیست، رژیم تا دندان مسلحی که به عنوان یک پادگان دهها سال از سوی غرب تجهیز شده بود تا در برابر پیکره جهان اسلام بایستد، امروز حریفش یک عده جوانان انقلابی هستند که سال هاست در محاصره کامل به سر می برند و به هیچ مسیری نیز دسترسی نداشته اند.

وی با اشاره به اینکه امروز همین جوانان قلیل نشان داده‌اند که حتی نیازی به ورود سایر نیروهای مقاومت هم نیست و خود به تنهایی حریف این رژیم اشغالگر می‌شوند، تاکید کرد: آمریکا و کشورهای اروپایی سالیان سال برروی این رژیم غاصب سرمایه گذاری کردند تا به نوعی امنیت غرب آسیا را در دست بگیرد، اما وقتی عده‌ای جوان غزه ای فعال می‌شوند حتی قدرت دفاع از امنیت خود را هم ندارد و همین مساله مجبور می‌کند تا پدران نامشروعش ناوهای خود را به منطقه بیاورند و تا جایی پیش می رود که نخست وزیر کشور استعمارگر پیر مجبور می شود موشک و بمب را در هواپیمایش بار بزند و با خود ببرد تا هیمنه این رژیم از بین نرود.

بهادری جهرمی ادامه داد: همه این سوال‌ها یک پاسخ دارد و آن این است که ایالات متحده و سایر هم پیمانان او و رژیم صهیونیستی از استقلال و آزادی ملت ها واهمه داشته و دارند، از بیداری و از اینکه روزی ملتی خودش اداره امورش را به دست بگیرد و آینده اش را خود مشخص کند ترس و واههمه دارند چرا که گرفتن اداره امور به دست مردم یعنی از دست رفتن منافع مستکبران، و همین مساله باعث روشن شدن بسیاری از حقایق می شود.

سخنگوی دولت بیان کرد: امروز بعد از ده‌ها سال از این دور هم جمع شدن های ما در شهرهای مختلف کشور یک پیام بزرگ برای سردمداران استکبار جهانی دارد، برای کسانی دارد که از این جوانان و نوجوانان همیشه می ترسیدند، آن پیام این است که این جوانانی که امروز می بینید گرد هم جمع شدند و از اقدامات انقلابی جوانان ابتدای انقلاب یاد و تقدیر می کنند، اعلام می دارند که ما نیز همان مسیر را ادامه می دهیم، آرمان های امروز انقلاب اسلامی نسل همان جوانانی هستند که نیت شوم شما را در لانه جاسوسی برملا کردند.

وی با اشاره به فرا رسیدن ۱۳ آبان، گفت: این چنین روزهایی بهانه‌های روشن و موقعیت‌های مناسبی است برای یادآوری حقیقت‌های تاریخی، برای زدودن غبار ظلمت از روی حقایقی که هرگز این غبارها و کف روی آب ها اجازه از بین بردن آنها را پیدا نمی کند.

وی ادامه داد: ۱۳ آبان سالروز سه رویداد تاریخی برای ملت بزرگ ایران است، سالروز تبعید امام راحل، ۱۵ سال بعد از آن به خاک و خون کشیده شدن فرزندان کشورمان توسط ایادی استکبار جهانی در سال ۵۷ و تسخیر لانه ای جاسوسی که به نام سفارتخانه تیشه به ریشه این ملت می زد.

وی با اشاره به دیدار هفته پیش خود از لانه جاسوسی آمریکا همراه با جمعی از اصحاب رسانه، خاطرنشان کرد: در این دیدار با اقداماتی که در آن زمان توسط استکبار جهانی علیه ملت ما به عمل می آورد بیشتر آشنا شدیم، به نظر شما جایی که اسمش سفارتخانه بود چرا بایستی امکاناتی نظیر جعل پلاک ماشین ایرانی و شناسنامه، دستگاه های استراق سمع و شنود و گاوصندوق های چند لایه و تو در تویی که رمزگذاری شده و ضد آتش بودند، وجود داشته باشد؟ بله آنان برای ترور و کشتارهای خود نیازمند چنین امکاناتی بودند.

سخنگوی دولت ادامه داد: در آن زمان گروه معدودی از جوانان ایران در تهران کاری کردند که صدای آن در گوش تاریخ ماندگار شد، و نسل این جوانان در ایران اسلامی امروز در گستره سرزمینی مقاومت یعنی لبنان، غزه و فلسطین اشغالی و به دنبال اقدامی خود جوش و انقلابی برای حفظ و دست گرفتن حق تعیین سرنوشتشان و دفاع از حق به سرقت رفته شان توسط سردمداران استبدادی و استکباری پا به عرضه ظهور گذاشته اند.

بهادری جهرمی با اشاره به اینکه مردم ایران حریف مستکبران تاریخ و جهان هستند، تاکید کرد: همان طور که دشمنی رژیم صهیونیستی از ۲۸ مرداد سال ۳۲ از بین نرفته و مخالف ملی گرایی، اسلام گرایی و ایران گرایی و دفاع از حقوق و آرمان های مردم ما هستند، پا به پای دشمنی آنها که همچنان ادامه دارد، ایستادگی ایران و ایرانی هم ادامه داشته و این در حالی است که طی سالیان سال هر روز آمریکا، رژیم صهیونستی و دشمنان این ملت ضعیف تر از روز قبل شده اند و ایران و ایرانی قوی تر و مستحکم تر به حرکت خود ادامه می دهد.

وی با بیان اینکه شاخص استکباران و رژیم صهیونیستی ترساندن ملت‌ها بوده تا با ایجاد این مساله آنها را از مسیر حق منصرف کنند، یادآور شد: به تعبیر سید حسن نصرالله "کسانی که از مقاومت های تاریخی درس نگرفته اند این بار درسشان را خواهند گرفت و حتما پیروزی در منطقه با مقاومت خواهد بود".

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار