بهادری جهرمی در حاشیه جلسه هیات دولت؛

رسیدگی به کلیات بودجه ۱۴۰۳ از امروز در دولت آغاز شد

با تصویب دولت، سود بازرگانی کالاهای اساسی صفر شود

تهران (پانا) - سخنگوی دولت از آغاز بررسی کلیات بودجه ۱۴۰۳ در هیات دولت خبر داد.

کد مطلب: ۱۴۱۸۴۲۹
لینک کوتاه کپی شد
رسیدگی به کلیات بودجه ۱۴۰۳ از امروز در دولت آغاز شد

علی بهادری جهرمی در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران در تشریح مصوبات امروز هیات وزیران، اظهار کرد: دولت رسیدگی به کلیات بودجه ۱۴۰۳ را امروز آغاز کرد تا به محض نهایی شدن برنامه هفتم توسعه در مجلس، امکان تصمیم‌گیری نهایی در زمینه کلیات بودجه در دولت فراهم باشد و در سریعترین زمان ممکن کلیات لایحه بودجه تقدیم مجلس شود.

وی افزود: امروز جلسه دولت از ساعت شش صبح آغاز و به بحث درباره کلیات بودجه پرداخته شد. اهداف اصلی دولت حمایت موثر از تولید و ایجاد زیرساخت‌های لازم مالی و بودجه‌ای برای تحقق رشد اقتصادی مناسب است. همچنین مهار و کاهش تورم، ایجاد اشتغال و اصلاح ناترازی‌های نظام بودجه‌ای، مالی و بانکی که در کشور با آن سال‌ها مواجه بوده‌ایم.

سخنگوی دولت افزود: برای کنترل قیمت کالاهای اساسی در بازار و جلوگیری از افزایش قیمت کالاهای اساسی و کالاهایی که در زنجیره تولید این کالاها قرار دارند، دولت مصوب کرد سود بازرگانی کالاهای اساسی مثل انواع روغن و دانه‌های روغنی صفر منظور شود.

دبیر هیات دولت افزود: باتوجه به اینکه به سمت فصل‌های سرد سال و اوج مصرف گاز می‌رویم، به منظور رفع ناترازی در تولید گاز طبیعی و حمایت موثر از جذب سرمایه‌گذاری در این حوزه دولت مشوق‌هایی تصویب کرد تا در حوزه تاسیسات یا افزایش تولید و بهره‌برداری، امور اقتصادی‌تر پیش رود و در اوج مصرف گاز در کشور کمک‌کار ایجاد تراز در تولید و مصرف گاز باشند.

وی در پاسخ به پرسشی درباره واردات گوشت، بیان کرد: در این زمینه کارها آغاز و چند ماه است برنامه‌ریزی‌ها صورت گرفته است. قائم مقام وزیر جهاد هم پیش از این توضیحات کاملی ارائه کرده است. تا انتهای سال هم زنجیره تولید داخل حمایت می‌شود و هم واردات گوشت انجام بگیرد تا شاهد کاهش قیمت هم باشید.

بهادری جهرمی درباره توجه به وضعیت بازنشستگان ایثارگر در برنامه هفتم توسعه، گفت: نگاه دولت این است که موضوعات دائمی در قوانین دائمی مدنظر قرار گیرد. نسبت به بازنشستگان ایثارگر یا تامین اجتماعی قوانین دائمی داریم که نباید به صورت مقطعی و کوتاه‌مدت حکمی برای آنان بیاوریم و پنج سال بعد دوباره نیاز به پیگیری باشد.

وی خاطر نشان کرد: نگاه دولت این بود که در احکام دائمی به این موضوع توجه شود و این امر را ذکر هم کرده است. با توجه به اینکه تصویب برنامه طول کشیده و بعد از آن موضوع بودجه در دستور مجلس قرار می‌گیرد، نگاه رئیس‌جمهوری این است که چون تصویب قوانین دائمی طول می‌کشد حتماً دولت هماهنگی لازم را در این زمینه با مجلس داشته باشد و در همین برنامه به صورت پنج‌ساله ذکر شود و بعد قوانین دائمی هم پیگیری شود.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار