برگزاری ششمین دور رایزنی‌های سیاسی ایران و بلاروس

تهران (پانا) - در راستای گسترش مناسبات ایران و بلاروس در دولت سیزدهم، شاهد سفر علی باقری به مینسک و برگزاری ششمین دور رایزنی‌های سیاسی بعد از وقفه‌ای نسبتا طولانی بودیم و مقامات بلاروس در دیدار با معاون وزیر خارجه خواستار استفاده از تجربیات موفق ایران در مقابله با تحریم‌ها شدند.

کد مطلب: ۱۴۱۰۶۹۶
لینک کوتاه کپی شد
برگزاری ششمین دور رایزنی‌های سیاسی ایران و بلاروس

به گزارش فارس، علی باقری، معاون سیاسی وزیر امور خارجه کشورمان اواخر هفته گذشته سفری به مینسک پایتخت بلاروس داشت.

این سفر به منظور برگزاری ششمین دور رایزنی‌های سیاسی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری بلاروس انجام شد. رایزنی‌هایی که بعد از وقفه‌ای طولانی روز پنجشنبه ۱۳ مهر ماه در مینسک پایتخت بلاروس و در سطح معاونان وزرای خارجه دو کشور برگزار شد. وی ضمن دیدار با معاون وزیر خارجه بلاروس با معاون دبیر شورای امنیت بلاروس هم ابعاد مختلف همکاری‌های امنیتی را بررسی کرد.

مناسبات جمهوری اسلامی ایران و بلاروس به خصوص بعد از سفر اسفند ماه سال گذشته الکساندر لوکاشنکو، رئیس جمهور بلاروس به تهران وارد مرحله جدیدی شده است.

براساس توافق به عمل آمده در آن سفر ایران و بلاروس درباره نقشه جامع بین دو کشور توافق کردند و در همین خصوص نیز آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی در دیدار ۲۲ اسفند ماه ۱۴۰۱ با همتای بلاروسی گفت: ایران و بلاروس امروز به توافقنامه نقشه جامع بین دو کشور رسیده‌اند و با نگاه راهبردی که بین دو کشور وجود دارد، این نقشه راه می‌تواند ارتباط ایران و بلاروس در آینده را مشخص کند.

در آن سفر نقشه راه همکاری‌های همه‌جانبه و هفت سند همکاری در حوزه‌های مختلف تجاری، حمل و نقل، کشاورزی و فرهنگی بین جمهوری اسلامی ایران و بلاروس به امضا رسید. لوکاشنکو را در سفر به تهران وزرای خارجه، صنعت، کشاورزی و حمل و نقل بلاروس همراهی کردند.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار