دیدار نخست وزیر عراق با رئیس‌جمهوری؛

رئیسی: راه‌آهن بصره-شلمچه به تسهیل و تسریع تردد مردم ایران و عراق کمک موثری خواهد کرد

السودانی:هرگز اجازه استفاده از سرزمین عراق برای تعرض به ایران را نخواهیم داد

تهران‌(پانا) - رئیس‌جمهوری با ویژه توصیف کردن روابط دو ملت و دو دولت ایران و عراق، بر گسترش هر چه بیشتر این روابط تاکید و پیشنهاد کرد با تدبیر مسئولان دو طرف ساز و کارهای جدیدی اندیشیده شود تا با نوآوری و ایجاد ابتکارات، این روابط به‌ویژه در حوزه روابط اقتصادی و تجاری رونق بیشتری بگیرد.

کد مطلب: ۱۴۰۵۵۴۳
لینک کوتاه کپی شد
رئیسی: راه‌آهن بصره-شلمچه به تسهیل و تسریع تردد مردم ایران و عراق کمک موثری خواهد کرد

سید ابراهیم رئیسی در ادامه برنامه‌های سومین روز سفر خود به نیویورک، در دیدار «محمد شیاع السودانی» نخست وزیر عراق، ضمن تشکر مجدد از میزبانی دولت و ملت عراق از زائران اربعین الحسینی، آغاز عملیات راه‌آهن بصره-شلمچه را اقدامی قابل تقدیر در جهت کمک به تسهیل و تسریع تردد مردم دو کشور دانست.

رئیس جمهور همچنین با اشاره به اقدامات دولت عراق در مقابله با گروه‌های تروریستی در منطقه کردستان عراق، ابراز امیدواری کرد این اقدامات تا خلع سلاح کامل این گروه‌ها ادامه یابد.

رئیسی با ویژه توصیف کردن روابط دو ملت و دو دولت ایران و عراق، بر گسترش هر چه بیشتر این روابط تاکید و پیشنهاد کرد با تدبیر مسئولان دو طرف ساز و کارهای جدیدی اندیشیده شود تا با نوآوری و ایجاد ابتکارات، این روابط به‌ویژه در حوزه روابط اقتصادی و تجاری رونق بیشتری بگیرد.

«محمد شیاع السودانی» نخست وزیر عراق نیز در این دیدار تفاهم و هماهنگی خوب وزارتخانه‌های کشور ایران و عراق را در برگزاری باشکوه مراسم اربعین امسال موثر دانست و با اشاره به مذاکرات و پیگیری‌های مقامات دو کشور برای به نتیجه رساندن طرح‌های مشترک اقتصادی مهم، بر پیگیری و تلاش بیشتر برای استفاده از دیگر ظرفیت‌های موجود در دو کشور تاکید کرد.

السودانی در زمینه امنیت مرزهای دو کشور نیز تصریح کرد: به هیچ وجه اجازه نخواهیم داد از مرزها و سرزمین عراق برای تعرض به ایران استفاده شود.

تجارت بدون دلار و با استفاده از ارزهای ملی، سرمایه‌گذاری در میادین مشترک و متنوع کردن بستر مبادلات مالی دو کشور، از دیگر موضوعات مورد مذاکره رئیس جمهوری اسلامی ایران و نخست وزیر عراق در این دیدار بود.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار