رفیعی در گفت‌وگو با پانا:

دیدار مکرون با یکی از چهره‌های معاند ضد ایرانی مداخله‌جویانه بود

دستگاه دیپلماسی کشور نباید در حد پاسخ اکتفا کند بلکه باید‌ یک اقدام قاطع و حرفه‌ای از خود نشان دهد

تهران (پانا) - نماینده‌ مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی دیدار رئیس‌جمهور فرانسه با یکی از چهره‌های معاند ضد ایرانی را اقدامی مداخله‌جویانه و غیرحرفه‌ای در فضای دیپلماتیک دانست.

کد مطلب: ۱۳۲۳۶۴۸
لینک کوتاه کپی شد
دیدار مکرون با یکی از چهره‌های معاند ضد ایرانی مداخله‌جویانه بود

امانوئل مکرون، رئیس‌جمهور فرانسه در روزهای اخیر در ادامه مداخله آشکار مقامات غربی و اروپایی در امور داخلی ایران و با هدف تاثیر بر روند ناآرامی‌های اخیر در کشور با یکی از چهره‌های معاند مستقر در نیویورک و چند زن ایرانی به اصطلاح فعال حقوق بشر در کاخ الیزه دیدار کرد که با استقبال رسانه‌های بیگانه و معاند روبه‌رو شد.

سمیه رفیعی در گفت‌وگو با پانا درباره این اقدام‌ رئیس‌جمهور فرانسه، ‌اظهار کرد: «این اقدام امانوئل ماکرون رئیس‌جمهور فرانسه کاملا مداخله‌جویانه و یک اقدام غیرحرفه‌ای در فضای دیپلماتیک ‌است.»

وی افزود: «دستگاه دیپلماسی کشور نباید در حد پاسخ اکتفا کند بلکه باید‌ یک اقدام قاطع و حرفه‌ای از خود نشان دهد.»

ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت امور خارجه نیز دیدار مکرون رئیس‌جمهور فرانسه با یکی از چهره‌های معاند ضد ایرانی و همراهان وی را در حاشیه مجمع صلح پاریس محکوم کرد. سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: جای شگفتی است که رئیس‌جمهور یک کشور مدعی آزادی با تنزل‌دادن سطح خود، با فرد منفور و بازیچه‌ای دیدار می‌کند که طی ماه‌های اخیر تلاش کرده به‌وضوح به نفرت‌پراکنی و اقدامات خشونت‌بار و تروریستی در جمهوری اسلامی ایران و نیز علیه اماکن دیپلماتیک و دیپلمات‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور دامن بزند.

سخنگوی دستگاه سیاست خارجی همچنین اظهارات نقل شده از ماکرون مبنی بر حمایت او از باصطلاح انقلابی که این افراد سردمدار آن هستند را مایه تأسف و شرم‌آور خواند و شدیدا به این اظهارات اعتراض کرد. بدین سبب این دیدار نقض فاحش مسئولیت‌های بین‌المللی فرانسه در مبارزه با تروریسم و خشونت‌طلبی است و به منزله ترویج این پدیده‌های شوم است.

سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید کرد: اینگونه اقدامات ضد ایرانی بدون شک در حافظه مردم بزرگ ایران که شناخت خوبی از رویکردهای گزینشی و ضد حقوق بشری برخی رهبران اروپایی دارند، حک خواهد شد.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار