سید حسن نصرالله: رژیم صهیونیستی موقتی و در حال عقب‌نشینی است

مقاومت از هویت لبنان پاسداری کرد

تهران (پانا) - دبیرکل حزب الله لبنان گفت رژیم صهیونیستی موقتی و در حال عقب‌نشینی است و با شکل‌گیری محور مقاومت در منطقه، سیر سقوط رژیم اشغالگر شدت بیشتری پیدا کرد.

کد مطلب: ۱۲۵۷۰۳۹
لینک کوتاه کپی شد
سید حسن نصرالله:  رژیم صهیونیستی موقتی و در حال عقب‌نشینی است

به گزارش العالم، سیدحسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان، در مراسم گرامیداشت یاد و خاطره فرماندهان شهید مقاومت، طی سخنانی ضمن تبریک سالروز ولادت حضرت علی (ع)، اظهارداشت: هنگامی که نام حضرت علی (ع) را به یاد می‌آوریم، شاکر خداوند متعال هستیم و از والدین خود تشکر می‌کنیم که ما را از کودکی با شناخت، عشق و حب او تربیت کردند.

وی افزود: ۳۸ سال از شهادت شیخ راغب حرب و ۳۰ سال از شهادت سید عباس و در کنار او، شهید ام یاسر و پسر آن دو حسین می‌گذرد. ۱۴ سال از شهادت فرمانده‌ جهادیمان حاج عماد مغینه گذشته و از زمان تأسیس مقاومت اسلامی و حزب‌الله ۴۰ سال می‌گذرد و شهادت فرماندهان در طول این مسیر، تاثیر بزرگی بر ادامه این روند داشته است.

دبیرکل حزب‌الله لبنان ادامه داد: تمام جناح های مقاومت ازجمله حزب الله بودند که از هویت لبنان ، وقتی در سال 1982 در خطر محو شدن بود، پاسداری کردند، تهاجم 1982 بزرگترین تهدید و چالش برای لبنان، مردم و منطقه بود، آن زمان لبنان در خطر اشغال، حاکمیت، مصادره استقلال در تصمیم گیری، وابستگی به اشغال و ورود به مرحله تغییر هویت بود.

سیدحسن نصرالله افزود: حزب الله در لبنان متولد شد تا به بقیه نیروهای مقاومت در لبنان بپیوندد و در کنار آنها برای آزادی لبنان بجنگد و حاکمیت آن را بازگرداند.

وی تصریح کرد: مقامت در امتداد مسیر فرماندهان شهیدمان است و شهادت فرماندهان( راغب حرب، سید عباس موسوی و عماد مغنیه) در امتداد مسیر مقاومت و مبارزه، تاثیری عظیم به همراه داشت.

دبیرکل حزب‌الله افزود: برخی در لبنان و منطقه تصور می‌کنند که آینده منطقه در گرو اسرائیل است و آنها آن را بدون اسرائیل تصور نمی‌کنند و لذا دنبال عادی‌سازی هستند.

سیدحسن نصرالله تأکید کرد: ما معتقدیم که رژیم صهیونیستی موقتی و در حال عقب‌نشینی است و با شکل گیری محور مقاومت در منطقه، سیر سقوط رژیم اشغالگر شدت بیشتری پیدا کرد.

وی بیان داشت: ارتش "اسرائیل" وقتی نمی تواند در لبنان بماند، یعنی قادر به برپایی دولت از نیل تا فرات هم نیست.

دبیرکل حزب‌الله با بیان اینکه ما "اسرائیل" را در راه زوال می بینیم و این مسئله فقط به زمان نیاز دارد، ما در مقابل رژیم و ارتشی بحران زده قرار داریم و بدون این ارتش، رژیم صهیونیستی حتی یک روز هم دوام نخواهد آورد.

سیدحسن نصرالله با اشاره به اینکه طبق نظرسنجی‌ها، 40 درصد اسرائیلی خواهان ترک فلسطین اشغالی هستند، اعلام کرد که منابع رژیم اشغالگر تأکید می‌کنند که 59 درصد یهودیان تمایل دارند برای اخذ تابعیت خارجی به سفارت‌خانه‌های خارجی بروند.

وی با تاکید بر این نکته که، محور مقاومت در یک افق امیدوارکننده در حال حرکت و طی کردن مسیر است، گفت: حل و فصل سیاسی و همچنین مذاکره هیچ آینده ای ندارند. تنها چشم انداز واقعی پیش رو، مقاومت است.

دبیرکل حزب‌الله تصریح کرد: هر آنچه که در لبنان علیه مقاومت گفته می‌شود ارزشی ندارد زیرا مقاومت در رویارویی دائم با دشمن است.

سیدحسن نصرالله گفت: رژیم اشغالگر نبرد بین جنگ‌ها را تنش بین جنگ‌ها را از طریق به پرواز درآوردن پهپادها به لبنان و همچنین حملات پهپادی در سوریه انتخاب کرده است.

وی با بیان اینکه مکتب مقاومت و مکتب مغنیه و قاسم سلیمانی، تبدیل کردن تهدید به فرصت است، خاطرنشان کرد: ما این توانایی را پیدا کرده‌ایم که هزاران فروند از موشک‌هایمان را به موشک‌های نقطه‌زن تبدیل کنیم. ما امروز در لبنان -و از مدت‌ها پیش- ساخت پهپادها را آغاز کردیم و هر کسی که می‌خواهد بخرد باید درخواست کند.

دبیرکل حزب‌الله با تاکید بر این نکته که مقاومت به عنوان یک ساختار و توانمندی، امروز در حال پیشرفت است، بیان داشت: با توجه با اقدامات صهیونیست ها علیه لبنان، مقاومت تصمیم گرفت پدافند هوایی خود را که از سالها پیش به آن مجهز است، فعال کند به همین دلیل تحرک پهپادهای اسرائیلی در آسمان لبنان کاهش چشمگیری داشته است.

سیدحسن نصرالله گفت: به دشمن می‌گویم که ما در انتظار شما هستیم و یاری خداوند و هوشیاری مقاومت این امکان وجود دارد که در وضعیت عملیات "انصاریه ۲" قرار بگیریم.

وی با بیان اینکه کسانی که ما را به تاخیر انتخابات متهم می کنند، همان کسانی اند که با انتخابات مخالفند. اظهارداشت: شعار انتخاباتی ما "می‌مانیم تا حمایت کنیم و بسازیم" است.

دبیرکل حزب‌الله با بیان اینکه اگر مقاومت فقط به خودش فکر کند مردم در مدار دفاع از ان قرار نمی‌گیرند، تاکید کرد: ما اصرار داریم که حمایت از ارتش لبنان نیز همه‌جانبه باشد.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار