نماینده میانه: وزرای پیشنهادی فهرست اموال و دارایی‌های خود را ارائه دهند

تهران (پانا) - نماینده مردم میانه در مجلس در تذکری از وزرای پیشنهادی خواست قبل از رأی اعتماد، فهرست اموال و دارایی‌های خود را به مجلس ارائه دهند.

کد مطلب: ۱۲۱۰۱۴۳
لینک کوتاه کپی شد
نماینده میانه: وزرای پیشنهادی فهرست اموال و دارایی‌های خود را ارائه دهند

سیدمرتضی حسینی در نشست علنی نوبت عصر امروز (چهارشنبه 3 شهریورماه) مجلس شورای اسلامی در تذکری گفت: کمیسیون‌ها می‌توانند درخصوص تحصیلات و دارایی‌های وزرا و مسئولیت‌های آنها اظهارنظر کنند و به مجلس گزارش دهند، ولی نباید درباره اینکه وزرای پیشنهادی صلاحیت مسئولیت دارند یا خیر، نظر دهند.

وی ادامه داد: تشخیص این موضوعات و ارزیابی شاخص‌ها، قبل از هر گونه پیش داوری برعهده نمایندگان است.

نماینده مردم میانه در مجلس یازدهم تاکید کرد: موافقان و مخالفان محترم در جهت اثبات دیدگاه‌هایشان سعی کنند به عقل، استنباط و استدلال خود تکیه کنند و همه موضوعات را به مقام معظم رهبری نسبت ندهند. این کار نه تنها به مصلحت نیست، بلکه با توجه به تبعاتی که ممکن است در آینده در عملکرد برخی وزرا پیش بیاید، جفا به بیانات مقام معظم رهبری است.

وی تاکید کرد: از وزرای پیشنهادی خواهش می کنم قبل از رأی اعتماد، میزان دارایی، ثروت و فهرست اموال خود را دقیقا به مجلس و نمایندگان اعلام کنند.

محمدباقر قالیباف در پاسخ به این نماینده گفت: قبلا در دو نوبت این موضوع را تذکر داده‌ام، در کمیسیون‌ها براساس آیین نامه؛ صلاحیت، انطباق مدارک و سوابق و برنامه های وزرای پیشنهادی بررسی می شود، یعنی هر چه در اسناد و برنامه ها آمده با اسناد بالادستی از مراجع ذیربط بررسی می‌شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این اظهارنظرها براساس نوشته‌ها و اسناد است، وقتی رأی به وزیر داده شود یعنی وزیر قابلیت انجام طرحی و برنامه‌ای که ارائه کرده را دارد و می تواند آن را اجرایی کند و تشخیص آن برعهده مجلس است، تشخیص ارزیابی توانایی مدیریت درست وزرا برعهده مجلس است.

وی ادامه داد: هیچ وقت کمیسیون مبنای ارزیابی نیست و کمیسیون‌ها، نوشته‌ها و اسناد را تطبیق می‌دهند، قطعاً تصمیم با نمایندگان مجلس است و امروز هم ان شالله نمایندگان هستند که صلاحیت کاری وزرای پیشنهادی را تعیین می‌کنند.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار