حمله آمریکا به رسانه‌های محور مقاومت

تهران (پانا) - وزارت دادگستری آمریکا شبکه‌ها و رسانه‌های محور مقاومت شامل ۳۳ وب‌سایت و شبکه خبری از جمله ۳ وب‌سایت وابسته به گردان‌های حزب‌الله عراق را توقیف و از دسترس خارج کرد.

کد مطلب: ۱۱۹۴۷۳۷
لینک کوتاه کپی شد
حمله آمریکا به رسانه‌های محور مقاومت

پیشتر، شبکه‌های اجتماعی وابسته به آمریکا به ویژه فیسبوک صدای اعتدال و مقاومت را به ادعای تعارض با معیارهای آمریکایی، قطع کرده، امری که اعتراض عراقی‌ها را به دنبال داشته است.

وزارت دادگستری آمریکا نیز در اقدامی هدفمند از اواخر سال گذشته و به طور شدیدتری از مارس ۲۰۲۱، طرح بستن صفحات گروه‌های مقاومت مانند «کتائب حزب‌الله» و «جنبش اسلامی النجباء» و همزمان با آن بستن پایگاه‌های خبری نزدیک به مقاومت نظیر «الاتجاه»، خبرگزاری «المعلومه» و «شبکه رسانه‌ای مقاومت» را آغاز کرده تا مانع شنیده شدن صدای مقاومت اسلامی در عراق شود.

این اقدام‌های آمریکا در مبارزه با آزادی بیان در عراق، مقارن با تحریم شخصیت‌های منتقد واشنگتن، مردان مقاومت و مقامات مسوول در دولت عراق نظیر «فالح الفیاض» رییس سازمان «الحشد الشعبی»، «قیس الخزعلی» دبیرکل گروه جهادی سیاسی عصائب اهل الحق، «اکرم الکعبی» دبیرکل «النجباء» و «هادی العامری» رهبر گروه سیاسی پارلمانی «الفتح» و ده‌ها شخصیت دیگر شده است.

بسیاری از جریان‌های سیاسی عراق نیز ترجیح داده‌اند، از ورود به آن خودداری کنند تا به گفته ناظران، حامیان خارجی خود را در آستانه انتخابات عراق از دست ندهند.

از جمله وب‌سایت‌های مسدودشده برخی متعلق به عراق هستند که عبارتند از فرات نیوز، کانال ماهواره‌ای آسیا، شبکه المعلومه، کاف، شبکه آفاق و شبکه ماهواره‌ای اشراق. وزارت دادگستری آمریکا قبلاً توقیف وب سایت‌های الاتجاه تی‌وی و حزب‌الله دات‌کام را اعلام کرده بود.

علاوه بر این وب‌سایت‌ها، دامنه برخی وی سایت‌های دیگر از جمله العالم، پرس تی‌وی و شبکه المسیره نیز توقیف شده‌اند.

همچنین وب‌سایت شبکه‌های اللؤلؤة، فلسطین الیوم، نبأ و الکوثر هم در لیست آمریکایی‌ها هستند.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار