مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان خبر داد:

اجرای ۳۵۰ کیلومتر راه در مقیاس بزرگراهی در سطح استان زنجان

زنجان (پانا) - مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان با بیان اینکه عمده پروژه‌های راهسازی در حال اجرای استان در مقیاس بزرگراهی است، گفت در مقیاس بزرگراهی (تبدیل و تعریض راه اصلی به بزرگراه) ۳۵۰ کیلومتر راه در سطح استان زنجان در دست ساخت است.

کد مطلب: ۱۴۶۰۰۳۳
لینک کوتاه کپی شد
اجرای ۳۵۰ کیلومتر راه در مقیاس بزرگراهی در سطح استان زنجان

اصغراسماعیلی به میزان طول شبکه راه‌های استان زنجان اشاره کرد و گفت: این استان « ۲۰۰ کیلومتر » آزاد راه، «۱۳۰کیلومتر» بزرگراه، «۳۵۰ کیلومتر» راه اصلی، «۷۵۰ کیلومتر »راه فرعی و « ۴ هزار و ۲۰۰ کیلومتر» راه روستایی دارد.

وی با بیان اینکه در مقیاس بزرگراهی ۳۵۰ کیلومتر راه در سطح استان زنجان در دست ساخت است، اظهار کرد: این پروژه های راهسازی تبدیل و تعریض راههای اصلی به بزرگراه می باشد که تاکنون بیش از ۱۰۰ کیلومتر از این میزان به بهره‌برداری رسیده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان، با بیان اینکه اجرای پروژه های راهسازی نیازمند اعتبارات سنگینی است، گفت: به لحاظ اقتصادی و تامین اعتبار ،پروژه های راهسازی به قطعات کوچک تر تقسیم می شود و در این میان به طور متوسط تعریض و تبدیل هر کیلومتر بزرگراه به ۱۵ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

اسماعیلی از اجرای ۷ پروژه راه سازی در سطح استان زنجان خبر داد و بیان داشت: عمده پروژه های راهسازی استان زنجان که در حال اجرا می باشد در اشل یا مقیاس بزرگراهی است.

وی تصریح کرد: بخش اعظمی از پروژه های راه سازی در استان زنجان از محل اعتبارات ملی تامین می شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان، با تاکید بر اینکه توسعه زیرساخت‌های حمل و نقل جاده‌ای یک اصل مهم در توسعه است، گفت: استان زنجان به عنوان یکی از استان‌هایی است که در مسیر ارتباطی پایتخت به شمالغرب کشور قرار گرفته و در این راستا برنامه ریزی لازم و کارشناسی شده برای توسعه حوزه راه استان انجام شده است.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار