بذرپاش در جمع خبرنگاران:

راه‌آهن رشت کاسپین فردا با حضور مخبر به بهره‌برداری می‌رسد

ترانزیت کشور رشد ۵۵ درصدی داشته است

تهران (پانا) - وزیر راه و شهرسازی گفت پروژه راه آهن رشت - کاسپین پنجشنبه ۳۱ خردادماه ۱۴۰۳ با حضور محمد مخبر سرپرست ریاست جمهوری به بهره برداری می رسد

کد مطلب: ۱۴۸۱۹۰۶
لینک کوتاه کپی شد
 راه‌آهن رشت کاسپین فردا با حضور مخبر به بهره‌برداری می‌رسد

مهرداد بذرپاش در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران اظهار کرد: خبر خوب و امیدوار کننده که به دلیل پیگیری‌های رئیس جمهور شهید بود، این است که رشد ترانزیت کشور در سه ماهه اول امسال نسبت به سه ماهه ابتدایی سال قبل، ۵۵ درصد رشد داشته است که نسبت رشد ۵۰ درصدی به سال ۱۴۰۲ به ۱۴۰۱ که آن هم رشد بالایی بود باز شتاب بیشتری را نشان می‌دهد.

وی افزود: همچنین در ترانزیت جاده‌ای کشور شاهد ۶۹ درصدی هستیم که عدد بی‌سابقه ای را نشان می‌دهد و نشان از ایجاد رکوردهای جدید است.

وی بیان کرد: پروژه راه آهن رشت کاسپین پنجشنبه ۳۱ خردادماه ۱۴۰۳ با حضور محمد مخبر سرپرست ریاست جمهوری به بهره برداری می رسد که اتفاقی بی سابقه در تاریخ کشور است و در نقش کریدوری جمهوری اسلامی کمک کننده است.

وی افزود: رشد تولید مسکن و ساختمان در ۱۴۰۲ مثبت ۷.۱ شد و این عددی کم سابقه در تاریخ کشور است. این در حالی است که در ابتدای دولت رشد منفی ۱۳ درصد را شاهد بودیم این مقایسه نشان می‌دهد در دولت شهید رئیسی چه اقداماتی در این زمینه انجام شده است.

بذرپاش درباره حکم دیوان عدالت اداری برای آزادسازی نرخ بلیت پروازهای داخلی نیز گفت: دیوان عدالت اداری حکم داده است و ما اعتراض کردیم این حکم وارد نیست دستور توقف این حکم لغو شده است. بنابراین با این حکم دیوان، نظام عرضه و تقاضا نرخ را تعیین می کند، نامه دادیم تا در سران قوا مطرح شود.

بذرپاش در خصوص آمار سوانح جاده‌ای کشور اظهار کرد: در مورد جان باختگان سوانح جاده‌ای که باید حداکثر تلاش برای کاهش آن داشته باشیم در فروردین و اردیبهشت با کاهش ۱۰ درصدی سوانح فوتی روبرو شدیم که طبق برنامه باید این شاخص سالی ۱۰ درصد کاهش یابد که این اتفاق افتاده است. هرچند حتی یک فوتی هم زیاد است و امیدواری این آمارها افزایش یابد این موضوع آرزوی سال های سال کشور است.

بذرپاش در خصوص برخی ادعاهای مطرح شده در مناظرات انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: در حالی که ساخت مسکن بین ۲ تا ۳ سال طول می‌کشد، عدد نهضت ملی مسکن از دو میلیون و ۶۵۳ هزار عبور کرده که ۵۶۰ هزار واحد تحویل مردم شده است. همچنین از آبان سال ۱۴۰۰ تاکنون دو میلیون و ۵۶۳ هزار واحد آغاز ساخت داشتیم که عدد کم سابقه‌ای در بخش ساخت مسکن است و امیدواریم در دولت بعدی این کار با این شتاب بیشتری ادامه پیدا کند.

وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: در حوزه مسکن روستایی از ۵۵۰ هزار مسکنی که ساخت آن آغاز شده ۳۰۰ هزار واحد تحویل شده و این روند ادامه می باید و امیدواریم تا آخر سال به ۸۰۰ هزار واحد برسد.

 

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار