شهردار مشهد خبر داد :

ویژه ترین خدمات توسعه و عمران توس در ششمین دوره مدیریت شهری

رشد و پیشرفت محدوده توس حاصل تلاش مدیریت شهری

مشهد (پانا)- شهردار مشهد گفت : در دوره ششم مدیریت شهری، کمیسیون توسعه و عمران توس ویژه‌ترین خدمات را ارائه داده و توجه خود را در عمل نشان داده است.

کد مطلب: ۱۴۷۴۹۲۴
لینک کوتاه کپی شد
ویژه ترین خدمات توسعه و عمران توس در ششمین دوره مدیریت شهری

به گزارش خبرگزاری پانا، محمدرضا قلندرشریف در آیین بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی که در آرامگاه این شاعر نامی کشورمان در شهر تاریخی توس مشهد برگزار شد در ابتدا با اشاره به فراز‌هایی از سخنان رهبر معظم انقلاب درباره حکیم ابوالقاسم فردوسی اظهار داشت: شاهنامه فردوسی به‌عنوان یک معجزه ادبی و حماسی محسوب می‌شود و افتخار ماست که به‌عنوان فارسی زبان، همسایه این شاعر هستیم، رهبر معظم انقلاب نیز به صراحت تأکید دارند که صاحبان علم و اندیشه در طول زمان، او را حکیم دانسته‌اند و شاهنامه از حکمت‌های انسانی و برخوردار از معارف ناب دین است.

وی ادامه داد: فردوسی خود خدای سخن است که زبانی محکم استوار دارد بنابراین او دل‌باخته و مجذوب مفاهیم و حکمت اسلامی است و شاهنامه را باید با این دید نگاه کرد.

شهردار مشهد عنوان کرد: نقطه عطف رسیدگی به مجموعه شاهنامه در تیرماه 1375 اتفاق افتاد، یعنی همان زمانی که رهبر معظم انقلاب به این منطقه آمدند و توصیه به بزرگداشت فردوسی کردند. از سال 1392 نیز محدوده توس به‌عنوان یک منطقه ویژه مطرح شد و از همان زمان، نهاد‌های مسئول توجه به این بخش به عنوان محدوده منفصل شهری را در دستورکار قرار دادند. با این حال، در دوره ششم مدیریت شهری، کمیسیون توسعه و عمران توس ویژه‌ترین خدمات را ارائه داده و توجه خود را در عمل نشان داده است.

قلندرشریف بیان کرد: در تاریخ انقلاب اسلامی، رستم‌ها و اسفندیار‌های زیادی بودند در همین تاریخ معاصر خودمان، خیلی از همین شهدا همچون باکری‌ها، برونسی‌ها، همت‌ها و سلیمانی‌ها در هیبت قهرمانان جاودانه مطرح هستند و امروز نیز امثال حاجی‌زاده‌ها، قاآنی‌ها و سلامی‌ها پرچمدار این حماسه هستند؛ مسئولیت ویژه ما نیز تکریم این عزیزان و بزرگداشت مقام آنهاست.

وی با تاکید بر اینکه کارگروه ویژه‌ای به نام حکیم توس در مشهد وجود دارد که برنامه‌ریزی ویژه برای بزرگداشت فردوسی در دهه حماسه و ادب دارند، این برنامه از جمله همان تلاش‌هاست و این فرصت را بهانه‌ای می‌دانم تا از همه عزیزانی که در بزرگداشت حکیم توس تلاش دارند، تشکر کنم.

همچنین شهردار مشهد در حاشیه این مراسم گفت: در این دوره، حدود دو برابر اقدامات یک دهه گذشته خدمت ارائه شده است و تا به امروز، حدود هزار میلیارد تومان در این محدوده منفصل شهری هزینه شده و همه آن نیز از منابع مالی مدیریت شهری بوده و این همان رسالتی است که در راستای امر رهبر معظم انقلاب بر دوش داشتیم و حتی همین امسال نیز حدود 500 میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافته که هزینه خواهد شد.

دانش آموز خبرنگار : محدثه رمضانی

خبرنگار : محدثه رمضانی عکاس : مهدیه صمدی

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار