زنگ انقلاب در مدارس منطقه ۳ نواخته شد

تهران(پانا) - زنگ انقلاب در روز دوازده بهمن ماه؛ سالروز ورود تاریخی حضرت امام خمینی(ره) به میهن اسلامی با حضور مسئولین آموزش و پرورش منطقه ۳ تهران در مدرسه عصر انقلاب نواخته شد.

کد مطلب: ۱۴۴۴۸۶۴
لینک کوتاه کپی شد
زنگ انقلاب در مدارس منطقه ۳ نواخته شد

سید رضا میرزاده، مدیر آموزش و پرورش منطقه ۳ در آیین زنگ انقلاب اظهار کرد: امروز آیین زنگ انقلاب در هنرستان عصر انقلاب برگزار شد تا به شهدا بگوییم اگر شما رفتید، دوستانتان با درس‌خواندن و کار و تلاش ادامه‌دهنده راه شما و موجب خوشحالی خانواده شهدا خواهند بود.

میرزاده با گرامیداشت چهل‌وپنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی بیان کرد: انقلاب اسلامی از ابتدا تا امروز حوادث فراوانی را به خود دیده که مهمترین آنها جنگ تحمیلی بوده است و بیش از ۲۲۰ هزار شهید از جمله ۳۶ هزار دانش‌آموز شهید تقدیم کردیم.

وی با تاکید بر اینکه انقلاب بالنده و توفنده به‌پیش می‌رود، افزود: در نظام اسلامی هر روز پیشرفت‌های فراوانی در همه جنبه‌ها داریم.

همه ساله مراسم زنگ انقلاب روز دوازدهم بهمن به مناسبت آغاز دهه فجر در مدارس سراسر کشور نواخته می‌شود. معمولا ویژه برنامه‌های ورود بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی همزمان با به زمین نشستن هواپیمای ایشان در فرودگاه مهرآباد آغاز می‌شود. ساعت ۹ و ۲۷ دقیقه و ۳۰ ثانیه روز ۱۲ بهمن ۱۳۵۷، هواپیمای حامل امام امت در فرودگاه مهرآباد تهران به زمین نشست و فراق ۱۵ ساله مردم و امام پایان یافت.

با گسترش قیام مردم و خروج شاه از ایران، شاپور بختیار به عنوان آخرین و تنها امید رژیم پهلوی و سردمداران غربی پشتیبان این رژیم، به عنوان نخست وزیر باقی مانده بود. در طرف مقابل تظاهرات مردم هر روز پر شورتر و مصمم‌تر می‌شد و شعار استقلال، ‌ آزادی، جمهوری اسلامی به عنوان اصلی ترین خواسته مردم در نهضت انقلابی به رهبری امام خمینی مطرح می‌شد.

امام خمینی که شرط ورود خود را به کشور، خروج شاه، اعلام کرده بودند، با فرار شاه در ۲۶ دی ۱۳۵۷، تصمیم به بازگشت گرفتند. قرار بود این رجعت تاریخی در روز پنجشنبه پنجم بهمن ۱۳۵۷ انجام گیرد اما بختیار، با بستن فرودگاه ها مانع از انجام این امر شد. با انتشار خبر بسته شدن فرودگاهها، مردم خشمگین به خیابان ها ریخته و با تحصن و شعارهای کوبنده، دولت بختیار را تحت فشار شدیدی قرار دادند.

در همین زمان رئیس شورای سلطنت، سید جلال تهرانی، ‌ در پاریس ضمن استعفا خدمت امام، اعلام کرد که شورای سلطنت غیر قانونی است. سرانجام، تحصن‌ها و تظاهرات عظیم مردم بختیار را مجبور کرد، ‌ فرودگاه ها را باز کند. کارکنان اعتصابی تلویزیون اعلام کردند برای ضبط و پخش مستقیم مراسم آماده‌اند. فرودگاه مهرآباد آماده استقبال از پرواز انقلاب بود.

روز ۱۲ بهمن ۱۳۵۷، پرشکوه ترین استقبال تاریخی رقم خورد و حضرت امام پس از ۱۵ سال هجرت، پا به خاک میهن اسلامی گذاشتند.

صدها خبرنگار و عکاس و فیلمبردار به ثبت این رویداد تاریخی پرداختند. جمعیت استقبال کننده در طول ۳۳ کیلومتر از فرودگاه امام تا بهشت زهرا که مقصد بعدی امام بود. بین سه تا هشت میلیون نفر تخمین زده می‌شد. امام از فرودگاه مستقیما به بهشت زهرا رفتند و ضمن ادای احترام به شهدای انقلاب اسلامی، سخنرانی تاریخی خود را ایراد کردند.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار